23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Nga Ohaio në Roshnik; Amerikani që i mëson anglishten falas fëmijëve

Prej tre muajsh, gjuha angleze është bërë lënda më e dashur për nxënësit e shkollës së fshatit Roshnik në berat. Atë ua jep Xherri,...

Le ta ndryshojme sistemin bashke, duke filluar ne Berat

Plarent Aleksi* Kur u takova me shkrimtarin e qytetit tone Avdyl Zeneli pata mundesi te shkembejme dy fjale per probleme te ndryshme te qytetit tone...
video

BILL CLINTON NE KOSOVE

BILL CLINTON NE KOSOVE [youtube https://www.youtube.com/watch?v=6DT1VthVOeU?rel=0&w=580&h=385] BILL CLINTON NE KOSOVE
video

BASHA MBLEDH KESHILLIN KOMBETAR

BASHA MBLEDH KESHILLIN KOMBETAR [youtube https://www.youtube.com/watch?v=2SK-vLxqTtQ?rel=0&w=580&h=385] BASHA MBLEDH KESHILLIN KOMBETAR
video

BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN

BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN [youtube https://www.youtube.com/watch?v=nGBzedsH3UI?rel=0&w=580&h=385] BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN
video

BERAT, RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT

RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT [youtube https://www.youtube.com/watch?v=e4EJEIrWB2s?rel=0] RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT
video

PARLAMENTI I HOLANDES KERKES QEVERISE

PARLAMENTI I HOLANDES KERKES QEVERISE [youtube https://www.youtube.com/watch?v=qL8i2b5dkcA?rel=0&w=580&h=385] PARLAMENTI I HOLANDES KERKES QEVERISE
video

JURATOVIC VIZITON SHQIPERINE

JURATOVIC VIZITON SHQIPERINE [youtube https://www.youtube.com/watch?v=-aVPdKcDOQ0?rel=0&w=580&h=385] JURATOVIC VIZITON SHQIPERINE

Berat/ Demo takim me fermerët: Përmirësim i infrastrukturës së zonave bujqësore

Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Beratit, Ervin Demo, zhvilloi sot një takim me fermerët e Velabishtit më të cilët diskutoi për problematikat...
video

BERAT, NIS NDERTIMI I MATERNITETIT TE RI

BERAT, NIS NDERTIMI I MATERNITETIT TE RI [youtube https://www.youtube.com/watch?v=noxgxa0PyQI?rel=0&w=580&h=385] BERAT, NIS NDERTIMI I MATERNITETIT TE RI SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Nis ndërtimi i maternitetit të ri në Berat, përfitojnë 220 mijë banorë

Në qytetin e Beratit ka nisur ndërtimi i maternitetit të ri, një investim i qeverisë shqiptare me vlerë 214 milionë lekë. Ministrja e Shëndetësisë...

Lefter Maliqi, thirrje deputetëve: Mos e mbështesni Ramën në këtë çmenduri

Deputeti Lefter Maliqi u ka bërë thirrje deputetëve të opozitës në Kuvend që të mos votojnë kërkesën e Edi Ramës për shkarkimin e Ilir...

BINDJA DEMOKRATIKE prezanton Pavllo Shkarpën në qytetin 2400 vjeçar

Patozi: Ju kemi sjellë kandidatin dhe modelin më të mirë Koordinatori i BINDJES DEMOKRATIKE, Astrit Patozi, tha dje në Berat se beson në një rezultat...

Ata nuk e duan drejtësinë baraz për të gjithë, por mjet në duart e...

8 Qershor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se opozita nuk e do drejtësinë të barabartë dhe të drejtë për të gjithë. Në...

Berat/ Klosi: Programi i Ervin Demos evidenton çdo problematikë të Beratit

  “Dita e 30 qershorit do jetë një ditë shumë e rëndësishme për Ervin Demon pasi ai do marri kryetarin e bashkisë së Beratit. Gjithashtu...

Protesta/ Nisja drejt Tiranës e qytetarëve nga Berati (Video)

Ashtu siç edhe ishte parashikuar, protestës së sotme të opozitës në Tiranë, do t’i bashkohen si në çdo protestë tjetër edhe demokratë të Beratit....

Fluks vizitorësh në Muzeun Ikonografik “Onufri”

  8 qershor Pavarësisht temperaturave të larta, mesdita e sotme ka shënuar fluks vizitorësh në Muzeun Ikonografik “Onufri” në qytetin e Beratit, një destinacion i...

Berat/ Investim i rëndësishëm në nënstacionin elektrik të Uznovës, mbështetje paketës së “100 fshatrave”

8 qershor – Ndërhyrjet në infrastrukturën elektroenergjetike, me synim rritjen e cilësisë së furnizimit me energji elektrike të zonave rurale dhe krijimin e...

Kriza politike, Rama mesazh të koduar Metës nga Skrapari: Faleminderit që më mësove rafting,...

Kreu i qeverisë, Edi Rama ishte sot në Skrapar në bastionin e LSI-së për të prezantuar kandidatin e PS-së për bashkinë. Nuk ka...

Gjatë këtij mandati përfundojmë rrugën Skrapar-Përmet

8 qershor – Kryeministri i vendit, Edi Rama në vijim të turit të takimeve me qytetarët në kuadër të fushatës elektorale, nga Çorovoda...

“Bomba” e Lorenc Vangjelit: Ju tregoj planin sekret për bllokimin e zgjedhjeve. Shënjestër kryesore...

“Burime të rezervuara brenda PD-së, pohojnë se opozita e bashkuar po punon për një skemë sulmi për bllokimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.” Kështu...

Lefter Maliqi i kthehet analistit: Pyete Erion Braçen pse ike nga Berati, pyete!

Deputeti Lefter Maliqi ka treguar mbrëmjen e sotme se kur Erion Braçe ishte përfaqësues i PS në Berat është lëvizur nga Rama pasi ishte...

Rama porosit çunat e Beratit, simpatizantë të Berishës: S’ka shaka me shtetin!

Si në çdo takim tjetër për fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, edhe në Urën Vajgujore ku prezantoi kandidaten për bashkinë e...

Demo, takim me biznesin në Berat: Pas 30 qershorit klimë më të favorshme

7 qershor- Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Beratit në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Ervin Demo, zhvilloi sot një takim me...
video

Berat, perfundon muaji i bekuar i Ramazanit: vizita në myftini nga institucione shteterore...

Berat, perfundon muaji i bekuar i Ramazanit [youtube https://www.youtube.com/watch?v=lcxesLosupc?rel=0&w=580&h=385] Berat, perfundon muaji i bekuar i Ramazanit: vizita në myftini nga institucione shteterore dhe besimtare me...
video

Berat, Festa e Fiter Bajramit/ Ervin Demo ndan dhurata per femijet jetime

Berat, Festa e Fiter Bajramit/ Ervin Demo ndan dhurata per femijet jetime [youtube https://www.youtube.com/watch?v=UjoxNOSEfAM?rel=0&w=580&h=385] Berat, Festa e Fiter Bajramit/ Ervin Demo ndan dhurata per femijet jetime

Përfundojnë punimet për lotin e parë të rrugës Çorovodë-Përmet

Ministrja Balluku vlerësoi investimin e bërë duke theksuar se ndërtimi i këtij segmenti rrugor lidh dy zona me potenciale të mëdha për zhvillimin edhe...

Berat, drejt përfundimit restaurimi i afreskut në kishën e Shën Marisë

Specialistët e artit pranë DRKK-Berat po vijojnë punën për restaurimin e afreskut në kishën e Shën Marisë, Sinjë. Pas përfundimit të konsolidimit të shtresës së...

Berat/ 90 milionë lekë për sistemin e rrjetit të kanalizimeve

5 qershor Ditën e sotme, kryetari i bashkisë Berat, Petrit Sinaj, i shoqëruar nga një pjesë e stafit të vet, ka inspektuar punimet...

Si i shkatërroi komunizmi kishat e Beratit?

Nga Kastriot DERVISHI* – Kishat e shkaterruara në Berat dhe rreth tij Të dhënat dhe faktet për objektet e kultit kristian janë të shumta si për...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT