16.6 C
Berat
Sunday, April 21, 2019

Kisha “San Luca” në Kuçovë mbledh katolikët e qarkut Berat

Besimtarët katolikë të qarkut të Beratit kanë kremtuar mesnatën e djeshme Pashkët. Rreth 300 familje katolike të qyteteve Berat e Kuçovë,janë bashkuar në Kishën...

Statistikat e derbit Tomori – Apolonia

Tomori do të kthehet sërish të luaj në Berat përballë Apolonisë në një ndeshje të rëndësishme për skuadrën beratase, e cila do të transmetohet...

Komedia muzikore “Prapaskena e fatit” mirëpritet nga publiku beratas

Mbrëmë për publikun beratas u shfaq nata e parë e komedisë muzikore “Prapaskena e fatit” me autorin dhe aktorin Herion Mustafaraj, në Qendrën Kulturore...

Berat, banorët e fshatit Dushnik me infrastrukturë të re rrugore dhe ndriçim

Banorët e fshatit Dushnik, njësia administrative Otllak në Berat kanë tashmë rrugë të shtruara si dhe me ndriçim. Në zbatim të këtij projektit, kryetari...
video

Uznovë – Berat/ Fëmijëve u duhet të presin në shi për fillimin e mësimit,...

Denoncim ne STOP TV Klan: Uznovë - Berat/ Fëmijëve u duhet të presin në shi për fillimin e mësimit, pasi shkolla nuk ka mundësinë...

DISIPLINA DËNON FUTBOLLISTË TË TOMORIT DHE SKRAPARIT

Komisioni i Disiplinës ka nxjerrë sot vendimet për javën e fundit në futbollin shqiptar. Duket se zhvillimi i Asamblesë së Përgjithshme dhe prezantimi i...
video

Berat, rreshjet “mbushin” gropat ne rruge

Berat, rreshjet "mbushin" gropat ne rruge https://www.youtube.com/watch?v=iGsi6ms25BM Berat, rreshjet "mbushin" gropat ne rruge   SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Nga Apolonia tek Apolonia, Tomori rikthehet në Berat

Tomori do të rikthehet të luaj në Berat pas më tepër se dy muajsh, ditën e dielë përballë Apolonisë. Pikërisht ndaj fierakëve është ndeshja...

Berat, vlerësohet arkitektja e rijetësimit të banesës historike

18 prill- Bashkia e Beratit i akordoi sot arkitektes Eluerta Mehmetaj, çmimin për ruajtjen dhe promovimin e trashëgimisë kulturore 2019.Ky çmim iu dha arkitektes...

Fletëpalosje informuese rreth monumenteve të Beratit

Dita Ndërkombëtare e Monumenteve dhe Siteve vjen këtë vit nën sloganin “Peizazhet Rurale”, dhe në kuadër të kësaj teme në çdo sit arkeologjik dhe...

Programi i shkëmbimit, 16 nxënës nga Prizreni njihen me traditën, kulturën dhe mikpritjen beratase

  18 prill – Në kuadër të programeve të shkëmbimit të nxënësve midis dy vendeve Shqipërisë dhe Kosovës, 16 nxënës të ardhur nga Prizreni janë...

Punonjësit e Burgut të Beratit dhurojnë gjak për fëmijët telasemik

Punonjësit e Institucionit të Ekzekutimit të Vendimeve Penale në Berat, të mërkurën, dhuruan gjak për fëmijët telasemik. Në ambientet e Institucionit të Ekzekutimit të Vendimeve...

Zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak Berat/ Ja për çfarë u diskutua…

  Është zhvilluar sot mbledhja e radhës së Këshillit Bashkiak Berat, ku në qendër të saj ka qenë ky rend dite: 1⃣ Relacion dhe Projektvendim: Propozim...
video

Armando, pëllumbi 1.25 milion euro

Armando, pëllumbi 1.25 milion euro SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

200 burra ngrejnë një shtëpi në krahë në Ohio të SHBA

200 burra ngrejnë një shtëpi në krahë në Ohio të SHBA https://youtu.be/0B2kfEZcu68 SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

80-vjetori i lindjes, përkujtohet këngëtarja Vaçe Zela në Lushnje.

80-vjetori i lindjes, përkujtohet këngëtarja Vaçe Zela në Lushnje. SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Njihuni me kreun e ri të Drejtorisë së Policisë së Beratit (Emri)

BERAT Pas largimit rreth 1 muaj më parë të drejtorit Artion Duka që u emërua Drejtor i Drejtorisë së Policisë së Qarkut Vlorë vendin e...

Ish mbrojtësi i Tomorit, firmos në Kosovë

Mbrojtësi boshnjak Armin Mujkiç, i cili u largua një muaj më parë nga Tomori duket se ka gjetur një strehë të re. kështu pasi...

Shtimi i sigurisë, policia e Beratit 21 procedime në një javë

  15 prill- Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat janë të angazhuara maksimalisht në parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë javës që lam pas...

15 mijë turistë vizituan Beratin që nga janari

14 prill- Qyteti i Beratit, një dëshmi e pasurisë dhe e diversitetit të trashëgimisë urbanistike dhe arkitektonike, tërhoqi në tre muaj e parë të...

Tomori ‘’përmbyset’’ në Pogradec nuk mungon tensioni, Orikumi fiton në Berat

Tomori nuk ia ka dalë të marrë pikë as në sfidën e sotme ndaj Pogradecit duke pësuar humbjen e tretë radhazi edhe pse shënuan...

Tomori gati për Pogradecin por do të ketë një mungesë

Tomori ka mbyllur përgatitjet në prag të sfidës së fundit të fazë së tretë. Sot beratasit kanë udhëtuar drejt Pogradecit për tu përballur me...

Berat, prefekti u lexon fëmijëve në bibliotekën e qytetit

  12 prill – Në mjediset e bibliotekës “Vexhi Buharaja” po vijon zbatimi i projektit “Të lexojmë një përrallë”, ku për çdo javë një person...
video

Rita Ora vizitë suprizë të rinjve në Kosovë

Rita Ora vizitë suprizë të rinjve në Kosovë SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

Islandë – Turistët shpëtojnë për "një fije floku" nga dallgët e thyerjes së akullnajave

Islandë – Turistët shpëtojnë për "një fije floku" nga dallgët e thyerjes së akullnajave SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

Çfare ndodhi në takimi me Palmer, Kryemadhi: Hallet do t’i zgjidhim ne shqiptarët

Çfare ndodhi në takimi me Palmer, Kryemadhi: Hallet do t’i zgjidhim ne shqiptarët SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

Grabitesi i vrare ne Rinas/ Jetonte ne vile luksoze, e rrethuar me kamera sigurie...

Grabitesi i vrare ne Rinas/ Jetonte ne vile luksoze, e rrethuar me kamera sigurie dhe hekura SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Berat/Bie nga kati i dytë i shtëpisë, 45-vjeçarja rëndë në spital

BERAT Një 45-vjeçare nga fshati “Poshnje” në Urë Vajgurore ka rënë nga ballkoni i katit të dytë dhe është gjetur e shtirë pa ndjenja në...
video

Holanda paralajmëron shqiptarët: Do ju kthejmë mbrapsht, mos harxhoni para kot

Holanda paralajmëron shqiptarët: Do ju kthejmë mbrapsht, mos harxhoni para kot SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

"Jemi pa fjalë, policia dhunë barbare banorëve" – Jorida Tabaku flet nga 'Bregu i...

"Jemi pa fjalë, policia dhunë barbare banorëve" - Jorida Tabaku flet nga 'Bregu i Lumit' SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

10,778FansaPëlqeje
440AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT