23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

U aksidentua me makinën e policisë, vdes efektivi i Rrugores në Berat

Ndërron jetë në spitalin e Traumës efektivi i Rrugores në Berat, i aksidentuar para disa ditësh. Makina e policisë me të cilën udhëtonte efektivi Myslym...

Berat, deputeti i PS Fadil Nasufi përfshihet në aksident, lëndohet një qytetar. Policia: Drejtuesi...

Deputeti socialist i Beratit Fadil Nasufi është përfshirë në një aksident ku është dëmtuar lehtë një qytetar. Policia e Beratit bën me dije se...

Lajmi i fundit/ Pesë të plagosur nga aksidenti i rëndë në Berat, një...

Në aksin rrugor Poshnje-Ura Vajgurore, tek ish SMT një mjet tip Huyndai me targa greke me drejtues shtetasin J.P, 37 vjeç është përplasur me...

Lajmi i fundit/ Berat, 3 persona i hyjnë në banesë dhe dhunojnë 35-vjeçaren

Tre persona kanë hyrë në një banesë në Berat duke dhunuar një 35-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gjoroven, ndërsa policia arrestoi 20-vjeçarin me iniciale...

Lajmi i fundit/ Berat, thikë në vithe 47-vjeçarit pas konfliktit

Një 47-vjeçar mbeti i plagosur me armë të ftohta pas një konflikti me një shtetas tjetër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00, në Pedonalen...

Horror në Greqi, beratasi vret vajzën dhe e varros në oborr sepse u dashurua...

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një baba shqiptar ka vrarë dhe ka groposur vajzën e tij. Vajza 29-vjeçare dyshohet se ishte...

Zbulohet sekreti i madh/ Si u dogjën të gjallë dy ushtarë në Berat gjatë...

Në pranverë të vitit 1952, kur trupa sovjetiko-shqiptare që po xhironte në vendin tonë pjesë nga filmi “Skënderbeu, luftëtar i madh i Shqipërisë”, shkoi...

Beratasi Helibak Muçogllava shpallet kampion i Shqipërisë

Këtë fundjavë është zhvilluar edhe Kupa e Shqipërisë për Mundje në Tiranë me një pjesëmarrje të gjerë të ekipeve të mundjes në Shqipëri. Edhe...

Në Beratin turistik: mes joshjes osmane dhe plehrave shqiptare

Nga Alba Skëndaj Në vitin 2017 Berati ka shënuar një numër rekord turistësh që shkon më shumë se 60 mijë  me një mesatare qëndrimi në...

Berat/ AKU sekuestron 22.3 kilogramë mish, 3 subjekte gjobiten, të brendshmet e kafshëve në...

Kushte skandaloze të ruajtjes dhe shitjes së mishit. Kësaj here lajmi vjen nga Berati, aty ku Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka gjobitur 3 subjekte...

Tragjike në Berat, nëna e pesë fëmijëve vetëvaret në Ditën e Gruas

BERAT - Një 64-vjeçare nga fshati Drenovicë në fshatin Kutalli të Urës-Vajgurore mësohet se i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm. Hava Shehu,...

Aksident në Berat: makina përplas këmbësorin, ndërron jetë në spital

Një 55-vjeçar ndërojë jetë në Berat në një aksident rrugor të regjistruar mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:45 në rrugën Berat-Urë...

Babai e mbante të lidhur prej tre ditësh, ulërimat e adoleshentit në Berat alarmojnë...

BERAT- Iu desh më shumë se dy orë policisë së Beratit dhe forcave zjarrfikëse për të neutralizuar dhe arrestuar 42-vjeçarin Miri Duro, i cili...

Lajmi i fundit/ Golem, shpëtohen nga mbytja dy persona nga Berati (video)

Dy persona kanë shpëtuar për mrekulli nga mbytja ditën e sotme në plazhin e Golemit. Një 14 vjeçar ka mbetur mes dallgëve, pastaj ka...

Këshilli Bashkiak i Beratit bën publike arsyet për titullin “Qytetare Nderi” për Kolindën

Këshilli Bashkiak i Beratit i ka dhënë presidentes së Kroacisë, Kolinda Kitaroviç titullin e lartë “Qyteare Nderi” e Beratit me këtë motivacion: “Qyteti i Beratit...

Hajde gjeje se përse Berati do ta shpallë Presidenten kroate “Qytetare Nderi”?!

Nga Armando Meta Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović ndodhet për vizitë shtetërore në Tiranë. Shumica e shqiptarëve figurën më të lartë të shtetit kroat patën...

Të dehur dhe pa patentë, arrestohen në flagrancë të rinjtë nga Berati

Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, nga Specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në...

U shpall ‘qytetare nderi’, Meta shëtit presidenten kroate në Berat (foto)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, së bashku me Presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović ishin sot në qytetin e Beratit. Pesidenti Meta dhe Presidentja Grabar-Kitaroviç vizituan...

Berat, ‘Shtyu të parën gruan, pastaj vet”, zbardhet dëshmia tronditëse

  BERAT “Pamë që plaku e shtyu gruan dhe pak sekonda më vonë u hodh dhe vet”. Kjo ka qenë dëshmia tronditëse e një prej dëshmitarëve...

Kanabis në vazo lulesh, pranga 34 vjecarit ne Urën Vajgurore

Policia e Beratit vuri në pranga shtetasin Bendo Mema nga Ura Vajgurore. 34 vjecarit iu gjetë gjatë një kontrolli në banesë 11 rrënjë bime narkotike...

Myrto Uzuni prezantohet në Kroaci

Sot Myrto Uzuni ka zyrtarizuar hapin e madh në karrierë duke u prezantuar si futbollisti më i ri i klubit kroat Lokomotiva e Zagrebit....

TRAGJIKE, 64- VJEÇARJA HUMB JETËN NË SPITALIN E BERATIT, BANORËT: U SULMUA NGA QENTË...

  Ndërsa ka qenë duke punuar në parcelën e saj me ullishte një grua rreth 64-vjeçare është sulmuar nga disa qen. Për disa minuta gruaja është...

Mësuesja nga Berati arrin me sukses në finalen e eventit “Mësuesi i Vitit 2018”

Çmimi Kombëtar “Mësuesi i Vitit  2018’’, nisëm kjo e organizuar nga Koalicioni për Arsimin në Shqipëri – ACE, Qendra për Mbrotjen e të Drejtave...

I moshuari në Berat gjendet i vdekur në banesë, si e zbuloi policia pas...

BERAT– Një i moshuar rreth 70 vjeç është gjetur i vdekur në banesën e tij në lagjen “10 Korriku” në Berat. I moshuari jetonte...

Qyteti i një mbi një dritareve ju thërret, tri ditët që do “ndezin” Beratin

Legjenda thotë se vëllezërit Tomorr dhe Shpirag hidhen në dyluftim për dashurinë e një zane dhe të dy vdesin.  Edhe sot Tomorri i tregon...

Lajm i fundit/ Kucovë, përplas me makinë efektivin e Policise Rrugore dhe largohet…

Një aksident ka ndodhur në Kuçovë ku për pasojë është aksidentuar një efektiv policie. Mësohet se policia ka ndaluar 37 vjeçarin Ylli Luka, i cili...

Turqia e interesuar të investojë në turizëm, arsim dhe bujqësi në Berat

Ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük, zhvilloi një vizitë në Berat, ku u prit nga kryebashkiaku Petrit Sinaj. Qëllimi i vizitës ishte diskutimi...

Kokainë në palestër, arrestohet pronari në Berat

(foto ilustruese) Policia e Beratit ka vënë në pranga një 43-vjeçar, për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Sipas policisë i arrestuari është Armando Lajthia, banues në...

Këllezi dominon Gjysëm Maratonën e Beratit

Është zhvilluar sot edicioni i 6-të i Gjysëm Maratonës së Beratit që tashmë duket se është prenotuar nga i njëjti emër, si fitues, kampioni...

Berat, arrestohet per “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” (emri)

Berat, në vijim të punës për kontrollin e territorit, parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, pas informacioneve të marra...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT