23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Nis ndërtimi i maternitetit të ri në Berat, përfitojnë 220 mijë banorë

Në qytetin e Beratit ka nisur ndërtimi i maternitetit të ri, një investim i qeverisë shqiptare me vlerë 214 milionë lekë. Ministrja e Shëndetësisë...
video

BERAT, RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT

RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT [youtube https://www.youtube.com/watch?v=e4EJEIrWB2s?rel=0] RRUGA E GALINES DREJT PERFUNDIMIT

Lefter Maliqi, thirrje deputetëve: Mos e mbështesni Ramën në këtë çmenduri

Deputeti Lefter Maliqi u ka bërë thirrje deputetëve të opozitës në Kuvend që të mos votojnë kërkesën e Edi Ramës për shkarkimin e Ilir...

BINDJA DEMOKRATIKE prezanton Pavllo Shkarpën në qytetin 2400 vjeçar

Patozi: Ju kemi sjellë kandidatin dhe modelin më të mirë Koordinatori i BINDJES DEMOKRATIKE, Astrit Patozi, tha dje në Berat se beson në një rezultat...
video

BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN

BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN [youtube https://www.youtube.com/watch?v=nGBzedsH3UI?rel=0&w=580&h=385] BERAT, NIS NDERTIMI I UJESJELLESIT NE MBRESHTAN

Berat/ Demo takim me fermerët: Përmirësim i infrastrukturës së zonave bujqësore

Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Beratit, Ervin Demo, zhvilloi sot një takim me fermerët e Velabishtit më të cilët diskutoi për problematikat...

Le ta ndryshojme sistemin bashke, duke filluar ne Berat

Plarent Aleksi* Kur u takova me shkrimtarin e qytetit tone Avdyl Zeneli pata mundesi te shkembejme dy fjale per probleme te ndryshme te qytetit tone...

Rama porosit çunat e Beratit, simpatizantë të Berishës: S’ka shaka me shtetin!

Si në çdo takim tjetër për fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, edhe në Urën Vajgujore ku prezantoi kandidaten për bashkinë e...

Nga Ohaio në Roshnik; Amerikani që i mëson anglishten falas fëmijëve

Prej tre muajsh, gjuha angleze është bërë lënda më e dashur për nxënësit e shkollës së fshatit Roshnik në berat. Atë ua jep Xherri,...

Berat/ Klosi: Programi i Ervin Demos evidenton çdo problematikë të Beratit

  “Dita e 30 qershorit do jetë një ditë shumë e rëndësishme për Ervin Demon pasi ai do marri kryetarin e bashkisë së Beratit. Gjithashtu...
video

BERAT, NIS NDERTIMI I MATERNITETIT TE RI

BERAT, NIS NDERTIMI I MATERNITETIT TE RI [youtube https://www.youtube.com/watch?v=noxgxa0PyQI?rel=0&w=580&h=385] BERAT, NIS NDERTIMI I MATERNITETIT TE RI SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Kontribuoi për bibliotekën dhe muzeun e Beratit, ciceroni më i mirë në Shqipëri, që...

Todi Sotira nuk ishte as i pari dhe as i fundit mes rrënimit dhe hakmarrjes komuniste pse dinte shumë gjuhë të huaja, ishte i...

Lefter Maliqi i kthehet analistit: Pyete Erion Braçen pse ike nga Berati, pyete!

Deputeti Lefter Maliqi ka treguar mbrëmjen e sotme se kur Erion Braçe ishte përfaqësues i PS në Berat është lëvizur nga Rama pasi ishte...

Fluks vizitorësh në Muzeun Ikonografik “Onufri”

  8 qershor Pavarësisht temperaturave të larta, mesdita e sotme ka shënuar fluks vizitorësh në Muzeun Ikonografik “Onufri” në qytetin e Beratit, një destinacion i...

PS-ja e Beratit depoziton listën e këshillit bashkiak. Ja emrat e rinj

  13 maji ka qenë afati i fundit i depozitimit të listave të këshillave bashkiak, njëkohësisht afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për zgjedhjet...
video

BASHA MBLEDH KESHILLIN KOMBETAR

BASHA MBLEDH KESHILLIN KOMBETAR [youtube https://www.youtube.com/watch?v=2SK-vLxqTtQ?rel=0&w=580&h=385] BASHA MBLEDH KESHILLIN KOMBETAR

Vangjel Mile nderohet nga FSHF-ja

Federata Shqiptare e Futbollit ka patur një vlerësim të veçantë për Vangjel Milen ish futbollin e Tomorit, Kombëtares U21 dhe shumë skuadra të tjera...

Berat/ Investim i rëndësishëm në nënstacionin elektrik të Uznovës, mbështetje paketës së “100 fshatrave”

8 qershor – Ndërhyrjet në infrastrukturën elektroenergjetike, me synim rritjen e cilësisë së furnizimit me energji elektrike të zonave rurale dhe krijimin e...

Kur do behet jeshil bari tek FK TOMORI?!

Nga Briken Bakalli Gati te gjithe kur ishim te vegjel kemi luajtur futboll ne Berat dhe te gjithe kishim nje ender qe te vishnim nje...

Ata nuk e duan drejtësinë baraz për të gjithë, por mjet në duart e...

8 Qershor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se opozita nuk e do drejtësinë të barabartë dhe të drejtë për të gjithë. Në...

Zbulohet sekreti i madh/ Si u dogjën të gjallë dy ushtarë në Berat gjatë...

Në pranverë të vitit 1952, kur trupa sovjetiko-shqiptare që po xhironte në vendin tonë pjesë nga filmi “Skënderbeu, luftëtar i madh i Shqipërisë”, shkoi...

Berat / Lapidarët e dëshmorëve të “5 Majit” në gjendje mjeruese

“5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Atdheut”, e gjen edhe këtë vit qarkun e Beratit me lapidarë të shkatërruar,të lëvizur pa asnjë sens nga...
video

BILL CLINTON NE KOSOVE

BILL CLINTON NE KOSOVE [youtube https://www.youtube.com/watch?v=6DT1VthVOeU?rel=0&w=580&h=385] BILL CLINTON NE KOSOVE
ervin demo

SHËNIM/ Ervin Demo në Berat – kronikë e një fitoreje të paralajmëruar

Nga “beratinews.com” Ndërkohë që demokratët pasdite protestojnë, socialistët paradite kanë zhvilluar mbledhjen e kryesisë, ku kanë zyrtarizuar kandidatët për zgjedhjet lokale.Ditën e hënë, më 13...

Protesta/ Nisja drejt Tiranës e qytetarëve nga Berati (Video)

Ashtu siç edhe ishte parashikuar, protestës së sotme të opozitës në Tiranë, do t’i bashkohen si në çdo protestë tjetër edhe demokratë të Beratit....

Roshniku, fshati i vreshtave dhe ullinjve të Beratit

15 Prill /ATSH-Gjergji Mima/ – Fshati Roshnik, 12 kilometra larg Beratit është një destinacion i shkëlqyer për të kaluar një fundjavë të këndshme në...

PETRIT SINAJ-N E QUAJTEN PALACO, KUNDERPERGJIGJET BASHKIA BERAT: SQARIM PS–ISTËVE TË BERATIT

Pas postimit në faqen  Partia Socialiste Bashkia Berat  në rrjetin social facebook, ku reagohej kunder kryetarit të Bashkisë Berat, Petrit Sinaj, sipas së cilës...

Demo, takim me biznesin në Berat: Pas 30 qershorit klimë më të favorshme

7 qershor- Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Beratit në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Ervin Demo, zhvilloi sot një takim me...

Si i shkatërroi komunizmi kishat e Beratit?

Nga Kastriot DERVISHI* – Kishat e shkaterruara në Berat dhe rreth tij Të dhënat dhe faktet për objektet e kultit kristian janë të shumta si për...

Disa tipare të arkitekturës të qytetit të Beratit

  Nga Gani STRAZIMIRI* – Berati mesjetar që rruhet në ditët tona, shtrihet në lindje, jug dhe perëndim të kalasë. Reliefi i aksidentuar, lumi Osum dhe...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT