24.7 C
Berat
Thursday, June 20, 2019
video

TV BERATI LAJME: BERAT, FORUM PER VETINGUN

TV BERATI LAJME: BERAT, FORUM PER VETINGUN
video

Qyteza më e ftohtë në botë, – 46 °C në dimër!

Qyteza më e ftohtë në botë, – 46 °C në dimër! SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

BERAT, BESIMTARET MUSLIMANE MBUSHIN PEDONALEN E QYTETIT: FESTOJNE BAJRAMIN DHE FALIN NAMAZIN

BERAT, BESIMTARET MUSLIMANE MBUSHIN PEDONALEN E QYTETIT: FESTOJNE BAJRAMIN DHE FALIN NAMAZIN [youtube https://www.youtube.com/watch?v=D0IwM4pCdx8?rel=0&w=580&h=385] BERAT, BESIMTARET MUSLIMANE MBUSHIN PEDONALEN E QYTETIT: FESTOJNE BAJRAMIN DHE FALIN NAMAZIN

Vjen tapeti në Berat, gati për Bylisin

Pas fitores në derbi ndaj Naftëtarit nj tjetër lajm i mirë vjen për Tomorin. Sot në Berat ka mbërritur edhe tapeti artificial, i cili...

Berat, banesat e komunitetit rom nën ujë, banorët: S’kemi më asgjë

Shirat e rrëmbyshëm që sollën edhe daljen e lumit Osum dje shkatuan përmbytje të mëdha në Berat. Teksa lumi u tërhoq gjatë natës, situata...

FOTO/ Berat, ndërhyrje restauruese në banesën e familjes Gjika

  21 maj – Specialistët e mirëmbajtjes së DRKK Berat kanë filluar ndërhyrjen restauruese në çatinë e banesës së familjes Gjika, në lagjen Kala. Pas hartimit...

Sipas INSAT-it, Berati një ndër katër qarqet me të varfëra të Shqipërisë

Megjithëse në vitin 2016 familjet shqiptare kanë rritur shpenzimet e konsumit respektivisht me 3.2%, sërish janë 4 qarqe në vend ku prevalon dukshëm varfëria. Qarqet...

Mos u trishto, i nderuar mësues!

Nga Yzedin HIMA –  Mësuesi, kur vjen 7 Marsi nuk di ku t’i mbajë duart nga ndrojtja dhe hutimi, kur dëgjon tërë ato lavdërime dhe...
video

TIKA vazhdon t’ju vijë në ndihmë fëmijëve shqiptar

TIKA vazhdon t'ju vijë në ndihmë fëmijëve shqiptar

Turqia e interesuar të investojë në turizëm, arsim dhe bujqësi në Berat

Ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük, zhvilloi një vizitë në Berat, ku u prit nga kryebashkiaku Petrit Sinaj. Qëllimi i vizitës ishte diskutimi...

Ujësjellësi i Beratit: Mos konsumoni ujë çezme këto ditë, është i pa pijshëm

Njoftim i rendesishem per qytetaret e Beratit. SH.A.U.K Berat-Kucovë njofton të gjithe konsumatorët famijlarë dhe jo familjarë se për shkak të situatës aktuale të rreshjeve...
video

Emisioni “Studio Plus”: i ftuar Albano Idrizi, kryetar i Klubit të Patriotëve të Rinj

Emisioni "Studio Plus": i ftuar Albano Idrizi, kryetar i Klubit të Patriotëve të Rinj
video

Tomori nuk ia del sërish në shtëpi

Tomori nuk ia del sërish në shtëpi Tomori barazon edhe me Orikun
video

TV BERATI LAJME: BERAT, OPERACIONI “TREKENDESHI”: ARRESTOHEN 3 PERSONA ME 13 GRAME HEROINE

TV BERATI LAJME: BERAT, OPERACIONI "TREKENDESHI": ARRESTOHEN 3 PERSONA ME 13 GRAME HEROINE
video

Rrëzim ure në Rusi, fati horror i një automjeti

Rrëzim ure në Rusi, fati horror i një automjeti

Kalendari i ri për Tomorin

Mbyllja e fazës së dytë është si një sezon i mbyllur dhe një tjetër i rinisur në Kategorinë e Parë. Kjo për shkak të...

Poliçan, vrau ish-kryetarin e fshatit pas sherrit për pronën, lihet në burg autori

Gjykata e Beratit ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 58-vjeçarin Fatmir Cenaj, i cili akuzohet për vrasje. Ky shtetas vrau pak...

Protesta e opozitës, 1300 qytetarë nisen nga Berati drejt Tiranës

Rreth 1300 qytetarë janë nisur nga selitë e Partisë Demokratike (PD) dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI) në qytetin e Beratit drejt Tiranës,...

Kategoria e Parë/Hidhet shorti, Tomori e nis në shtëpi me Lushnjen

Ashtu, si ishte parashikuar pasi të enjten u bë ndarja e grupeve në Kategorinë e Parë sot u hodh shorti për të dy grupet....
video

Gazetari britanik trondit Kosoven: quan UÇK-në organizatë kriminale dhe Bill Clintonin vrasës

Gazetari britanik trondit Kosoven: quan UÇK-në organizatë kriminale dhe Bill Clintonin vrasës SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1
video

Reshjet e dëborës dhe akset problematike, Policia publikon videomesazhin

Reshjet e dëborës dhe akset problematike, Policia publikon videomesazhin
video

Java e Filmit Turk ne Shqipëri

Java e Filmit Turk ne Shqipëri SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Gola, tension dhe spektakël, Tomori fiton me përmbysje

Tomori arrin një fitore shumë të vlefshme në garën për vendin e pestë, në atë që mund të quhet ndeshja më e bukur e...
video

E pazakontë në Berat/ Banorët e ndertojnë vet rrugën, Bashkia Berat mer meritat

E pazakontë në Berat/ Banorët e ndertojnë vet rrugën, Bashkia Berat mer meritat [youtube https://www.youtube.com/watch?v=5I_eX4X5dpM?rel=0&w=580&h=385] E pazakontë në Berat/ Banorët e ndertojnë vet rrugën,...

Nis aksioni ‘Të pastrojmë Beratin’ fillohet nga shtrati i lumit Osum

Ministria e Mjedisit dhe Turizmit, Institucion i Prefektit të Qarkut, bashkitë Berat dhe Ura Vajgurore kanë iniciua nisjen e një aksioni për pastrimin e...

Buharaja, qytetar e humanist

  Nga Yzedin HIMA- “… Zoti e krijoi gruan, që vullneti dhe fuqia e burrit nga njëra anë dhe bukuria dhe besnikëria e gruas nga ana...

Berati, qyteti magjik me bukuri mahnitëse

16 Maj.- Të kthehesh në Berat, çdo herë është një kënaqësi. Qyteti , nga 2008 është në listën e pasurisë së Unesco-s falë...

Berat/ Rrihen në sy të fëmijëve të mitur çifti i bashkëshortëve

  Dy bashkëshortët Festim dhe Elida Selika janë rrahur me sende të forta në banesën e tyre nga 3 persona që kishin shkuar për një...

Tomori trofe në gjimnastikë dhe pinpong

Fundi i vitit është edhe momenti i mbylljes së aktiviteteve qofshin këto edhe sportive dhe Tomori i Berat ia ka dalë të fitoj dy...

Dardha e Beratit, fshati piktoresk i harruar për një rrugë

Nga Erjola AZIZOLLI* – Natyra i ka falur gjithçka, që nga kodrat, pyjet dhe monumentet natyrore. Banorët  shfrytëzojnë çdo resurs dhe duke punuar fort,...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,357FansaPëlqeje
601AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT