Berat/ Konfli kte të shpeshta me të fejuarit, vetë-helmohen dy vajza

Depresioni dhe problemet sentimentale kanë çuar drejt aktit të vetë-helmimit të dy vajzave 20-vjeçare në qarkun e Beratit. A.Ç., 20-vjeçe, nga fshati Ura e Kuçit...

Berati destinacion turistik ndërkombëtar, rritet me 15% numri i vizitorëve

  Berati është kthyer në një destinacion të rëndësishëm turistik ndërkombëtar. Vetëm në periudhën janar-gusht 2019, shënoi një rritje me 15% të numrit të vizitorëve...

Rikonstruksioni i pikës panoramike të Tabjes/ Pamje spektakolare e luginës së Osumit

Qyteti i Beratit fillimisht është ngritur si kështjellë dhe pikërisht në qendër të saj ndodhet Pika Panoramike e Tabjes, ose e njohur ndryshe nga...

VIDEO/ ”T’i japim vetes një shans të dytë”, video-mesazhi i të rinjve nga Berati...

  Nga qyteti i një mbi një dritareve, të rinjtë kanë ndarë një mesazh jetik për Beratin, në një mënyrë krejt të veçantë. Me anë të...

KKT miraton zgjerimin e Tomorrit, Klosi: Guroret në filtër, rrezikohet edhe uji në Berat,...

I gjithë mali i Tomorrit do të jetë zonë e mbrojtur. Vendimi u mor në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Territorit. Për Ministrin e...

Tre muzikantë amatorë mbushin me tinguj kalanë e Beratit

Tingujt e klarinetës, fizarmonikës dhe defi, shoqëruar me interpretimin e këngëve qytetare beratase, por jo vetëm, thyejnë qetësinë e lagjes “Kala” në qytetin e...

Foto/ Pas reshjeve të dendura, normalizohet situata në Berat

Reshjet e dendura të orëve të fundit e përballën bashkinë e Beratit me një situatë jo pak të lehtë, ç’ka kërkoi edhe angazhimin e...
video

Berat/ Qyteti i UNESCO-s nën tym dhe i pushtuar nga era e keqe

Berat/ Qyteti i UNESCO-s nën tym dhe i pushtuar nga era e keqe [youtube https://www.youtube.com/watch?v=Zjolm21aBEk?rel=0] Berat/ Qyteti i UNESCO-s nën tym dhe i pushtuar nga era...

Berat/ Qyteti i UNESCO-s nën tym dhe i pushtuar nga era e keqe

Qyteti muze i mbrojtur nga UNESCO ka qënë sot nën tym për orë të tëra si rezultat i një zjarri që ka rënë në...

Ura e Goricës, një vepër unikale në Berat

Nisi të ndërtohej në shek. XVII, fillimisht prej druri dhe, rreth vitit 1780, në kohën e sundimit të Beratit nga Ahmet Kurt Pasha, u...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI