23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Moti për ditën e enjte, 23 maj 2019!

Shqipëria Moti – E enjte, 23 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Paraditja PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme; më të shpeshta vranësirat do të jenë...

Mbyllet e Dyta, Naftëtari fiton, barazon Skrapari

Dje ka ulur siparin edhe kampionati i Kategorisë së Dytë në futbollin shqiptar, ku në grupin B bënin pjesë edhe dy ekipet e qarkut...

Moti për ditën e premte, 17 maj 2019!

Shqipëria Moti – E premte, 17 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta....

PËRFUNDON MBLEDHJA E KRYESISË SË PS, ZYRTARIZOHEN KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT PËR...

Ka përfunduar mbledhja e kyesisë së Partisë Socialiste ku u zyrtarizuan kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor.Ditën e...

Skeda e pasurisë së deklaruar- Selfo Kapllani – kryetar i Bashkisë Kuçovë

Selfo Kapllani u zgjodh kryetar i bashkisë së Kuçovës në zgjedhjet lokale të vitit 2015, pas një përvoje 2-vjeçare si prefekt i qarkut të...

Remonti në linjën 110 kV, kufizim energjie në Berat e Çorovodë, ja lagjet qe...

Operatori i Sistemit të Trasmetimit (OST) njofton se do të nisë remontin e planifikuar të linjës 110 kV të energjisë në Kuçovë-Berat dhe për...

Kategoria e Dytë: Nuk ia dalin Skrapari dhe Naftëtari

Menjëherë pas derbit të javës së shkuar mes Skraparit dhe Naftëtarit, të dy skuadrat e qarkut që luajnë në Kategorinë e Dytë janë kthyer...

Skrapari fiton derbin ndaj Naftëtarit

Sot në Skrapar është luajtur derbi i qarkut Berat në Kategorinë e Dytë mes vendasve dhe Naftëtarit. Një ndeshje interesante dhe shumë e luftuar...

“Nëse i do për fëmijët, mos merr!” – Fermerët e Beratit dhe Kucoves e...

Duhet të kemi shumë kujdes nga ushqimet që zgjedhim, sidomos nëse flitet për perimet apo frutat! Disa video të fshehta të realizuara nga “Fiks Fare” zbulojnë...

Delet “pushtojnë” bazën e Kuçovës, në pritje të investimit 50 milionë dollarë të NATO-s

  Përveç avionëve të vjetër kinezë e rusë, në bazën ushtarake të  Kuçove, sot ka edhe dele. Pranë formacionit hijerëndë, që  dikur u formua për...

Kisha “San Luca” në Kuçovë mbledh katolikët e qarkut Berat

Besimtarët katolikë të qarkut të Beratit kanë kremtuar mesnatën e djeshme Pashkët. Rreth 300 familje katolike të qyteteve Berat e Kuçovë,janë bashkuar në Kishën...

Naftëtari dhe Skrapari nuk ndalin dot kryesueset e grupit

Kalendari i kësaj jave në Kategorinë e Dytë kishte kryqëzuar në mënyrë interesante dy skuadrat e qarkut të Beratit: Naftëtarin dhe Skraparin me dy...

Protesta para Kryeministrisë, 1000 qytetarë nisen nga Berati

Ndërkohë që kanë mbetur vetëm disa orë nga protesta e madhe e paraljamëruar nga opozita për t’u mbajtur sot në orën 18:00 pranë Kryeministrisë,...

Kategoria e dytë/ Fitore për Skraparin dhe Naftëtarin, dueli kreut mbyllet i barabartë

Sot ndeshjet e grupit B dhanë ngjarje interesante në Kategorinë e Dytë. Kryendeshja u zhvillua mes dy skuadrave që udhëheqin grupin Shkumbini dhe Devolli,...

Kategoria e Dytë/Humbje për Skraparin dhe Naftëtarin

Për shkak të ndalesës së kampionatit në Kategorinë Superiore dhe të Parë e gjithë vëmendja e fundjavës në futbollin shqiptar ishte fokusuar në Kategorinë...

Berati TV Live

Berati dhe Kuçova pa ujë të pijshëm, çahet tubacioni kryesor i furnizimit

  Qyteti i Beratit ka mbetur pa ujë të pishëm ditën e sotme si pasojë e një problemi në rrjet. Fillimisht është menduar për ndonjë ndërprerje...

Kategoria e Dytë/ Skrapari dhe Naftëtari e nisin me humbje

Sot ka rinisur kampionati edhe në Kategorinë e Dytë të futbollit shqiptar dhe në fushë kanë zbritur edhe dy skuadrat e qarkut të Beratit,...

Skrapari fiton derbin në Kuçovë

Në javën e 10të të Kategorisë së Dytë kishte një derbi të qarkut të Beratit dhe këtë herë ishte Naftëtari kundra Skraparit. Ndeshja ka...

Rikthehet të fitoj Skrapari, Naftëtari ‘’zhytet’’ drejt fundit

Në Kategorinë  e Dytë, dy skuadrat e qarkut të Beratit vazhdojnë të bëjnë paraqitje shumë të ndrsyhme nga njëra – tjetra. Ndërkohë që Skrapari...

Skrapari fitore në transfertë, Naftëtari vazhdon me humbjet

Vazhdon të bëjnë figura të ndryshme dy skuadrat e qarkut tonë në Kategorinë e Dytë me Skraparin që po lufton për një vend në...

Mësuesja nga Berati arrin me sukses në finalen e eventit “Mësuesi i Vitit 2018”

Çmimi Kombëtar “Mësuesi i Vitit  2018’’, nisëm kjo e organizuar nga Koalicioni për Arsimin në Shqipëri – ACE, Qendra për Mbrotjen e të Drejtave...

Nis Kategoria e Dytë, fiton Skrapari dhe humbet Naftëtari

Këtë fundjavë në futbollin shqiptar nisi edhe niveli i tretë i futbollit shqiptar, Kategoria e Dytë. Në grupin B të kësaj kategorie gjenden edhe...

Kuçovë, 55-vjecari gjendet i vdekur ne banese

Një 55-vjeçar është gjendur i vdekur ne banesën e tij. Nga informacionet paraprake te policisë zbulohet se personi është vrarë me armë gjahu. Për...

Arrestohet autori i dytë në Kuçovë, grabiti në bashkëpunim dyqanin e celularëve dhe plagosën...

Policia e Kuçovës ka arrestuar autorin e dytë të dyshuar për grabitjen dhe plagosjen me thikë të një punëtori në një dyqan celularësh, ngjarje...

Grabitet dyqani i celularëve në Kuçovë, plagoset me thikë punëtori, arrestohet një nga autorët...

  KUÇOVË- Një grabitje ka ndodhur pasditen e djeshme në një dyqan celularësh në Kuçovë, ku ka mbetur i plagosur punonjësi. Policia ka arrestuar një...

Kategoria e Dytë/ Naftëtari dhe Skrapari në të njëjtin grup, nisin edhe moshat e...

Bashkë me Kategorinë e Parë është bërë edhe ndarja e grupeve të Kategorisë së Dytë. Janë 28 skuadra pjesëmarrëse në këtë kategori të ndara...

Vëllai i dëshmorit të pilotimit shqiptar, kundër marrjes nga NATO të bazës së Kuçovës

  Marrja e bazës ajrore të Kuçovës nga NATO, është ndoshta zhvillimi më i bujshëm ç’prej kur Shqipëria u anëtarësua në Aleancën Veriatlantike para gati...

Lajm i fundit/ Kucovë, përplas me makinë efektivin e Policise Rrugore dhe largohet…

Një aksident ka ndodhur në Kuçovë ku për pasojë është aksidentuar një efektiv policie. Mësohet se policia ka ndaluar 37 vjeçarin Ylli Luka, i cili...

U aksidentua me makinën e policisë, vdes efektivi i Rrugores në Berat

Ndërron jetë në spitalin e Traumës efektivi i Rrugores në Berat, i aksidentuar para disa ditësh. Makina e policisë me të cilën udhëtonte efektivi Myslym...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT