23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Poliçan punetoret e Kombinatit mbeten ende pa paga

Deputeti i qarkut te Berati Klajdi Qama ka ngritur zerin nga foltorja e Kuvendit te Shqiperise per mbi 130 punonjesit e Kombinatit Mekanik te...

Moti për ditën e enjte, 23 maj 2019!

Shqipëria Moti – E enjte, 23 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Paraditja PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme; më të shpeshta vranësirat do të jenë...

Moti për ditën e premte, 17 maj 2019!

Shqipëria Moti – E premte, 17 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta....

PËRFUNDON MBLEDHJA E KRYESISË SË PS, ZYRTARIZOHEN KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT PËR...

Ka përfunduar mbledhja e kyesisë së Partisë Socialiste ku u zyrtarizuan kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor.Ditën e...

Polican, punonjesit sorollaten per pagen e 8 muajve, drejtori: Do i marrin!

Vasilika Duçka, ish-punonjëse e Uzinës së Armëve Poliçan, denoncon në Stop mos marrjen e 8 muajve page nga Uzina. Vasilika tregon, se është ankuar...

Remonti në linjën 110 kV, kufizim energjie në Berat e Çorovodë, ja lagjet qe...

Operatori i Sistemit të Trasmetimit (OST) njofton se do të nisë remontin e planifikuar të linjës 110 kV të energjisë në Kuçovë-Berat dhe për...

Skrapar, bllokimi i buxhetit lë pa shërbime qytetarët

  Erjola Azizolli/ Porta Vendore/ Skrapar Prej tre muajsh, ndërmarrjet në varësi të Bashkisë në Skrapar nuk morën fonde për aktivitetin e tyre, qytetarëve u munguan...

IKMT shembi me tritol pallatin pesë katësh, banorët e ndërtesave përreth: Na janë dëmtuar...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur me anë të tritolit një pallat që konsiderohej i rrezikshëm për banorët e Çorovodës për shkak...

Turqia rikonstrukton konviktin e Shkollës së Mesme në Çorovodë, Meta e përuron

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Çorovodën dhe përuroi rikonstruksionin e konviktit të Shkollës së Mesme “Ramiz Aranitasi”, me kapacitet prej 200 fëmijësh...

Aksident në malin e Tomorrit, humb jetën shoferi i firmës së përpunimit të gurit...

  Një aksident është shënuar paraditen e sotme në malin e Tomorrit. Shoferi i një nga firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ, ka humbur kontrollin...

Protesta para Kryeministrisë, 1000 qytetarë nisen nga Berati

Ndërkohë që kanë mbetur vetëm disa orë nga protesta e madhe e paraljamëruar nga opozita për t’u mbajtur sot në orën 18:00 pranë Kryeministrisë,...

Dardha e Beratit, fshati piktoresk i harruar për një rrugë

Nga Erjola AZIZOLLI* – Natyra i ka falur gjithçka, që nga kodrat, pyjet dhe monumentet natyrore. Banorët  shfrytëzojnë çdo resurs dhe duke punuar fort,...

Në Spitalin e Skraparit vetëm tre mjekë, dy kanë dalë në pension mbahen ende...

e plotë 17 mijë e 400 banorë, vetëm në bashki, nëntë njësi administrative dhe 105 fshatra Spitali i Skraparit është në alarm për sa...

Skrapar, ndërhyrja në kohë e policisë parandalon përshkallëzimin e një konflikt brenda familjes

Arrestohet në flagrancë një shtetas pasi kanosi me armë gjahu vëllain e tij Nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë...

Ambasadori i BE-së në kanionet e Osumit: Kjo bukuri është thesar/FOTO

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca, fundjavën ka zgjedhur që ta  kalojë larg zhurmës së kryeqytetit duke u zhvendosur në kanionet e Osumit për...

Berat – Vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi, Policia e Beratit vë...

Berat, më 18.10.2018 Berat Vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi Policia e Beratit finalizon me sukses operacionin e koduar "Gostencka", duke vënë në pranga 3...

Tërmetet s’kanë të ndalur, ja zonat ku ra sot

Shqipëria prej ditësh vijon të jetë një zonë sizmike aktive. Lëkundjet e fundit të termetit janë ndjerë mbremjen e së shtunës në zona të...

Gjendet në mal i vdekur, 69-vjeçari nga Poliçani

Policia e Beratit njoftoi se sot rreth orës 9:20, në malin e Kapinovës është gjetur nga banorë të zonës i vdekur, shtetasi H.G...

Berat, tentojnë të vjedhin naftë, roja plagos me armë një prej autorëve

Tentativa për të vjedhur naftë në makineritë e gazsjellësit në Berat, ka shkuar keq për një prej autorëve, i cili mbeti i plagosur me...

Skrapar, një sanitare është shkarkuar nga puna për bindjet politike?

  Një sanitare është shkarkuar nga puna për bindjet politike! Ngjarja ka ndodhur në Skrapar, ku zonja Lavdie ka punuar për 12 vite në shkollën...

Vdes në spital zyrtari i plagosur pas sherrit me armë për pronën në Skrapar

Ndahet nga jeta ne spital ish-kryetari i fshatit Rehovë në Skrapar i cili është plagosur me armë zjarri ditën e sotme. Mësohet se autori pas...

SKRAPAR/ QËLLOHET ME ARMË ISH-KRYETARI I FSHATIT, DERGOHET ME HELIKOPTER DREJT TIRANËS

Qëllohet me armë ish-kryetari i fshatit Rehovë në Skrapar. Bëhet fjalë për shtetasin J.B, 60 vjeç, banues në Rehovë, Poliçan, i cili është qëlluar nga...

Tronditet ‘kështjella’ e LSI-së në Skrapar, këshilltarët bashkohen me PS

“Lëkunden” themelet e “kështjellës” së LSI në Skrapar, aty ku kjo parti është më e fortë se kudo. Humbja e pushtetit,...

Aksident në Skrapar, përmbyset furgoni me nxënës, 10 të plagosur

Një furgon që po transportonte nxënësit e shkollës 9 vjeçare dhe të mesme është aksidentuar mëngjesin e sotëm në fshatin Vërzhezhë. Furgoni, ku po...

Berisha: Skandal i Ramës në Berat, refuzon të takojë Myftiun e qytetit/ Në Berati.TV...

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama ka bërë një veprim në kufijtë e një skandali gjatë vizitës në Berat. Sipas mesazhit të publikuar nga...

Punëtorët e përpunimit të gurit bllokojnë rrugën Berat-Skrapar

Punonjësit e nxjerrjes dhe përpunimit të gurit dekorative kanë protestuar sot duke bllokuar edhe rrugën Skrapar-Berat. Drejtuesit e firmës në bashkëpunim edhe me punonjësit e...

Zgjedhjet e FSHF erdhën, kush voton për Beratin

Ka rreth një muaj që opinion futbolldashës më shumë se tek loja e luajtur, kampionati apo kupa është fokusuar tek zgjedhjet në FSHF. Rreth...
video

Permbledhja javore 13 Janar

Permbledhja javore 13 Janar
video

BERATI TV, EMISIONI STUDIO PLUS: i ftuar Kryetari i Këshillit të Qarkut z....

Kryetari i Këshillit të Qarkut z. Fatlli Adilaj në një bisedë me gazetarin e Berati TV Sokol Ferro, lidhur me misionin dhe vizionin e...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT