15.6 C
Berat
Wednesday, May 22, 2019

Moti për ditën e premte, 17 maj 2019!

Shqipëria Moti – E premte, 17 Maj 2019 ---------------------------------------------------------------- Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta....

PËRFUNDON MBLEDHJA E KRYESISË SË PS, ZYRTARIZOHEN KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT PËR...

Ka përfunduar mbledhja e kyesisë së Partisë Socialiste ku u zyrtarizuan kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor.Ditën e...

Po kalonte rrugën para shtëpisë, makina përplas fëmijën 3-vjeç në Berat; arrestohet autori

Një fëmijë 3-vjeç ka humbur jetën, pasi u përplas nga një makinë paraditen e sotme. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Drenovicë te Ura Vajgurore,...

Remonti në linjën 110 kV, kufizim energjie në Berat e Çorovodë, ja lagjet qe...

Operatori i Sistemit të Trasmetimit (OST) njofton se do të nisë remontin e planifikuar të linjës 110 kV të energjisë në Kuçovë-Berat dhe për...

Asambleja e PS të Urës Vajgurore kundër rikandidimit të Juliana Memajt, propozojnë numrin një...

Nuk ka kaluar siç ishte parashikuar mbledhja e Asamblesë së PS në Urën Vajgurore, ku ishte prezent dhe i deleguari i PS qëndrore, ministri...

Protesta në Berat/ Bllokohet qarkullimi i automjeteve në të dyja anët e rrugës nacionale

Nis protesta e opozitës së bashkuar edhe në qarkun e Beratit. Qindra protestues nga i gjithē qarku i Beratit janë bashkuar në afërsi të Lushnjes,...

Berat-Fier, rruga që ka humbur udhën…

  Nga Namir LAPARDHAJA* – Pamjet në foto janë të aksit nacional Berat-Fier, i cili, siç shihet, nuk përmbush asnjë kriterë të rrugës automobilistike. Për parantezë, ju...

“Nëse i do për fëmijët, mos merr!” – Fermerët e Beratit dhe Kucoves e...

Duhet të kemi shumë kujdes nga ushqimet që zgjedhim, sidomos nëse flitet për perimet apo frutat! Disa video të fshehta të realizuara nga “Fiks Fare” zbulojnë...

Kisha “San Luca” në Kuçovë mbledh katolikët e qarkut Berat

Besimtarët katolikë të qarkut të Beratit kanë kremtuar mesnatën e djeshme Pashkët. Rreth 300 familje katolike të qyteteve Berat e Kuçovë,janë bashkuar në Kishën...

Veshjet e “gabit” pushtojnë godinën e Bashkisë në Urën-Vajgurore

  21 prill 2019/ Erjola Azizolli/ Porta Vendore/ Ura Vajgurore Godina e Bashkisë së Urës Vajgurore, çdo ditë të premte “pushtohet” nga tregu që organizohet shumë...

Osumi humbet ndaj kryesuesve të Divjakës

Ndërkohë që Kategoria Superiore, ajo e Parë dhe e Dytë janë në një pikë të rëndësishme të sezonit në pritje për të dhënë verdiktet...

Protesta para Kryeministrisë, 1000 qytetarë nisen nga Berati

Ndërkohë që kanë mbetur vetëm disa orë nga protesta e madhe e paraljamëruar nga opozita për t’u mbajtur sot në orën 18:00 pranë Kryeministrisë,...

Përmbytjet në Moravë. Banorët e fshatit të Beratit presin dëmshpërblimin

  Mbi 200 familje në fshatin Moravë të Otllakut në Berat nuk kanë marrë asnjëherë dëmshpërblim, megjithëse janë përmbytur mbi 3 herë brenda dy vjetësh. Në...
Berat, një festë e madhe tradite përcjellë nga të rinjtë

Berat, një festë e madhe tradite përcjellë nga të rinjtë

Trashëgimia shpirtërore është kujtesë, identitet, kulturë. Ajo është sa tradicionale aq edhe bashkëkohore kur vjen si një festë të madhe tradite e shprehur në...

Doli nga rreshti dhe pranoi mandatin, ironia therëse e Bujar Kapexhiut me Lefter Maliqin:...

  Lefter Maliqi është një nga kandidatët pasues të listës zgjedhore të PD, në zgjedhjet e 2017-ës, i cili ndryshe nga pjesa tjetër zgjodhi ta...

Rruga Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore, frymëmarrje të re bujqësisë dhe agroturizmit

  Aksi rrugor Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore që lidh Beratin me Elbasanin ka përfunduar duke krijuar mundësi të reja për bujqësinë, agroturizmin dhe biznesin privat. Rikonstruksioni i këtij...

Ura Vajgurore/ Tregu i fruta-perimeve në rrugë, shitje para kontejnerëve të plehrave

Nga Erjola AZIZOLLI  Tregu i fruta-perimeve, por dhe i produkteve të qumështit e peshkut zhvillohet në mes të rrugës në Bashkinë e Urës-Vajgurore, një...

Urë Vajgurore, hajdutët hedhin në erë bankomatin dhe marrin paratë

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur me anë të shpërthimit bankomatin e një banke të nivelit të dytë në Urën Vajgurore Grabitja duhet të ketë ndodhur...

Tomori ‘’shtyp’’ Osumin përpara Apolonisë

Tomori dhe Osumi kanë zhvilluar një takim miqësor, derbi i parë mes tyre dhe më i riu i qarkut. Ky u pa më tepër,...

Lajmi i fundit/ Pesë të plagosur nga aksidenti i rëndë në Berat, një...

Në aksin rrugor Poshnje-Ura Vajgurore, tek ish SMT një mjet tip Huyndai me targa greke me drejtues shtetasin J.P, 37 vjeç është përplasur me...

Skrapari fiton derbin miqësor ndaj Osumit

Skuadra më e re në qarkun e Beratit, Osumi dhe Skrapari në përgatitjet për sezonin e ri kanë zhvilluar një takim miqësor mes tyre...

Prezantohet skuadra më e re e futbollit, FK Osumi

Pas dy viteve kur në Urën Vajgurore nën emrin FK Osumi ishin ngritur skuadrat e moshave sot është bërë prezantimi edhe për skuadrën e...

Uznova dhe Osumi miqësore moshash

Ndërkohë që sezonet futbollistike për ekipet e para dhe po ashtu edhe moshat dhe ky moment preferohet nga disa skuadra edhe për miqësore. Kështu...

Kanabis në vazo lulesh, pranga 34 vjecarit ne Urën Vajgurore

Policia e Beratit vuri në pranga shtetasin Bendo Mema nga Ura Vajgurore. 34 vjecarit iu gjetë gjatë një kontrolli në banesë 11 rrënjë bime narkotike...

Tre bashki, projekt pilot për llogaridhënien

  Bashkimi Europian ka nisur një projekt me të cilin synon të rrisë transparencën dhe llogaridhënien në njësitë e pushtetit vendor. Tre bashki të vendit, Devolli,...

Berisha: Skandal i Ramës në Berat, refuzon të takojë Myftiun e qytetit/ Në Berati.TV...

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama ka bërë një veprim në kufijtë e një skandali gjatë vizitës në Berat. Sipas mesazhit të publikuar nga...

Qeveria “Rama” zhvendoset për 2 ditë në Berat, zbardhet axhenda e plotë

Qeveria “Rama2” i ka zhvendosur mbledhjet këtë fundjavë në Berat. Kryeministri Rama dhe kabineti i tij qeveritar do të jenë në Berat pas mbledhjeve që...

Osumi përmbyt toka bujqësore dhe banesa në fshatin Moravë

Osumi përmbyt toka bujqësore dhe banesa në fshatin Moravë dhe në lagjen “Dafinat” në bashkinë e Urës Vajgurore. Dhe pse vazhdon të kërcënojë seriozisht...
video

Permbledhja javore 13 Janar

Permbledhja javore 13 Janar

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

11,925FansaPëlqeje
536AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT