23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Lajmi i fundit/ Pesë të plagosur nga aksidenti i rëndë në Berat, një...

Në aksin rrugor Poshnje-Ura Vajgurore, tek ish SMT një mjet tip Huyndai me targa greke me drejtues shtetasin J.P, 37 vjeç është përplasur me...

Kanabis në vazo lulesh, pranga 34 vjecarit ne Urën Vajgurore

Policia e Beratit vuri në pranga shtetasin Bendo Mema nga Ura Vajgurore. 34 vjecarit iu gjetë gjatë një kontrolli në banesë 11 rrënjë bime narkotike...

Prezantohet skuadra më e re e futbollit, FK Osumi

Pas dy viteve kur në Urën Vajgurore nën emrin FK Osumi ishin ngritur skuadrat e moshave sot është bërë prezantimi edhe për skuadrën e...

Tomori ‘’shtyp’’ Osumin përpara Apolonisë

Tomori dhe Osumi kanë zhvilluar një takim miqësor, derbi i parë mes tyre dhe më i riu i qarkut. Ky u pa më tepër,...

Po kalonte rrugën para shtëpisë, makina përplas fëmijën 3-vjeç në Berat; arrestohet autori

Një fëmijë 3-vjeç ka humbur jetën, pasi u përplas nga një makinë paraditen e sotme. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Drenovicë te Ura Vajgurore,...

“Nëse i do për fëmijët, mos merr!” – Fermerët e Beratit dhe Kucoves e...

Duhet të kemi shumë kujdes nga ushqimet që zgjedhim, sidomos nëse flitet për perimet apo frutat! Disa video të fshehta të realizuara nga “Fiks Fare” zbulojnë...

Berisha: Skandal i Ramës në Berat, refuzon të takojë Myftiun e qytetit/ Në Berati.TV...

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama ka bërë një veprim në kufijtë e një skandali gjatë vizitës në Berat. Sipas mesazhit të publikuar nga...

Skrapari fiton derbin miqësor ndaj Osumit

Skuadra më e re në qarkun e Beratit, Osumi dhe Skrapari në përgatitjet për sezonin e ri kanë zhvilluar një takim miqësor mes tyre...

Qeveria “Rama” zhvendoset për 2 ditë në Berat, zbardhet axhenda e plotë

Qeveria “Rama2” i ka zhvendosur mbledhjet këtë fundjavë në Berat. Kryeministri Rama dhe kabineti i tij qeveritar do të jenë në Berat pas mbledhjeve që...

Urë Vajgurore, hajdutët hedhin në erë bankomatin dhe marrin paratë

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur me anë të shpërthimit bankomatin e një banke të nivelit të dytë në Urën Vajgurore Grabitja duhet të ketë ndodhur...

Uznova dhe Osumi miqësore moshash

Ndërkohë që sezonet futbollistike për ekipet e para dhe po ashtu edhe moshat dhe ky moment preferohet nga disa skuadra edhe për miqësore. Kështu...
video

BERATI TV, EMISIONI STUDIO PLUS: i ftuar Kryetari i Këshillit të Qarkut z....

Kryetari i Këshillit të Qarkut z. Fatlli Adilaj në një bisedë me gazetarin e Berati TV Sokol Ferro, lidhur me misionin dhe vizionin e...
video

Emisioni Studio Plus – Cdo te Hene ne TV Berati – Ora 20:15

Emisioni Studio Plus - Cdo te Hene ne TV Berati - Ora 20:15

Asambleja e PS të Urës Vajgurore kundër rikandidimit të Juliana Memajt, propozojnë numrin një...

Nuk ka kaluar siç ishte parashikuar mbledhja e Asamblesë së PS në Urën Vajgurore, ku ishte prezent dhe i deleguari i PS qëndrore, ministri...

Rruga Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore, frymëmarrje të re bujqësisë dhe agroturizmit

  Aksi rrugor Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore që lidh Beratin me Elbasanin ka përfunduar duke krijuar mundësi të reja për bujqësinë, agroturizmin dhe biznesin privat. Rikonstruksioni i këtij...

Ura Vajgurore/ Tregu i fruta-perimeve në rrugë, shitje para kontejnerëve të plehrave

Nga Erjola AZIZOLLI  Tregu i fruta-perimeve, por dhe i produkteve të qumështit e peshkut zhvillohet në mes të rrugës në Bashkinë e Urës-Vajgurore, një...

Osumi përmbyt toka bujqësore dhe banesa në fshatin Moravë

Osumi përmbyt toka bujqësore dhe banesa në fshatin Moravë dhe në lagjen “Dafinat” në bashkinë e Urës Vajgurore. Dhe pse vazhdon të kërcënojë seriozisht...

Osumi humbet ndaj kryesuesve të Divjakës

Ndërkohë që Kategoria Superiore, ajo e Parë dhe e Dytë janë në një pikë të rëndësishme të sezonit në pritje për të dhënë verdiktet...

Berat-Fier, rruga që ka humbur udhën…

  Nga Namir LAPARDHAJA* – Pamjet në foto janë të aksit nacional Berat-Fier, i cili, siç shihet, nuk përmbush asnjë kriterë të rrugës automobilistike. Për parantezë, ju...

Biznesmeni nga Ura Vajgurore: Shqiptar të suksesshëm që na bejnë krenar

Interviste nga Alkest Shehu me biznesmenin nga Ura Vajgurore Ermir Heqimi Shqiptarët si shumë popuj të ndryshëm të botës kanë qenë të detyruar të emigrojnë...
video

Permbledhja javore 13 Janar

Permbledhja javore 13 Janar
Berat, një festë e madhe tradite përcjellë nga të rinjtë

Berat, një festë e madhe tradite përcjellë nga të rinjtë

Trashëgimia shpirtërore është kujtesë, identitet, kulturë. Ajo është sa tradicionale aq edhe bashkëkohore kur vjen si një festë të madhe tradite e shprehur në...

Çfarë quhet lumturi? Përgjigjja e djalit rom do t’u lërë pa fjalë

Shkruan Donald Myrteli (Nxënës i klasës XI në gjimnazin “Muhamer Janina” në Urë Vajgurore)   Gjej rastin te shkruaj për atë çfarë në të vërtetë quhet “Lumturi”. Të...

Berat, maskat terrorizojnë çiftin e moshuar, i dhunojnë dhe i grabisin

Një çift janë grabitur në banesën e tyre mbrëmjen e sotme në fshatin Donofrosë, Ura Vajgurore. Sipas të dhënave të policisë disa persona të...

PËRFUNDON MBLEDHJA E KRYESISË SË PS, ZYRTARIZOHEN KANDIDATËT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT PËR...

Ka përfunduar mbledhja e kyesisë së Partisë Socialiste ku u zyrtarizuan kandidatët për zgjedhjet lokale të parashikuara për t’u mbajtur më 30 qershor.Ditën e...

Veshjet e “gabit” pushtojnë godinën e Bashkisë në Urën-Vajgurore

  21 prill 2019/ Erjola Azizolli/ Porta Vendore/ Ura Vajgurore Godina e Bashkisë së Urës Vajgurore, çdo ditë të premte “pushtohet” nga tregu që organizohet shumë...

Remonti në linjën 110 kV, kufizim energjie në Berat e Çorovodë, ja lagjet qe...

Operatori i Sistemit të Trasmetimit (OST) njofton se do të nisë remontin e planifikuar të linjës 110 kV të energjisë në Kuçovë-Berat dhe për...

Përmbytjet, Emergjencat: Në rrezik Vlora e Berati, po evakuohen banorët

Gjatë orëve të pas mesditës janë zhvilluar një mori operacionesh kërkim-shpëtimi kryesisht në Qarkun e Durrësit, Bashkia e Fushë Krujës. Në këto operacione janë...

Kisha “San Luca” në Kuçovë mbledh katolikët e qarkut Berat

Besimtarët katolikë të qarkut të Beratit kanë kremtuar mesnatën e djeshme Pashkët. Rreth 300 familje katolike të qyteteve Berat e Kuçovë,janë bashkuar në Kishën...

Urë Vajgurore, rreh dhe kërcënon babanë, pranga 33-vjeçarit

Policia e Beratit ka arrestuar dje 33-vjeçarin Mikel B., banor i Urës Vajgurore, i cili ka rrahur dhe kërcënuar babanë e tij 67-vjeçar. Policia tha...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT