ANALIZA: Rruga e lënë përgjysmë mban pezull shpresat për zhvillim të Skraparit

20 kilometra rrugë e pashtruar e cila lidh Çorovodën me Përmetin, shihet si mundësi zhvillimi të turizmit dhe qasje në tregje nga banorët e...

Berat/ U largua nga vendngjarja pasi u përplas me shtyllën dhe mori mjetin me...

Një 49-vjeçar është ndaluar nga policia, pasi u përfshi në një aksident, duke u përplasur me një shtyllë, e më pas u largua nga...

Thellohet konflikti mes policisë dhe firmave të gurit në Tomorr, ndalohen disa pronarë firmash

Policia e Beratit,e cila ka mbi 2-muaj që vijon të bllokojë malin e Tomorrit, për të pezulluar punën e firmave të nxjerrjes së gurit...

Rasti i parë me koronavirus në Poliçan, 79-vjeçari dyshohet se u infektua nga fëmijët

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Bashkinë e Poliçanit. 79-vjeçari A.L. pas analizave të bëra  rezulton pozitiv.   Menjëherë janë vënë në lëvizje gjith stafi...

U shfaq rasti i parë me koronavirus, Poliçani merr masën ekstreme për dy javët...

Bashkia e Poliçanit ka vendosur që të bllokojë çdo aktivitet në territorin e saj për 2 javët e ardhshme pas shfaqjes së rastit të...

Berati, qarku më i dobët futbollistikisht në Shqipëri

Në mbyllje të sezonit të shkuar asnjë prej skuadrave të qarkut Berat nuk bëri diçka të mirë madje rënia e Tomorit në Kategorinë e...

Moti i keq, rrëshqitje gurësh në Berat

Reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar rënie të gurëve edhe në disa rrugë në Berat. Informacionet bëjnë me dije se si pasojë e rreshjeve...

Rasti i parë në Poliçan me koronavirus, flet djali i 79-vjeçarit: Mund të mos...

Një 79-vjeçar nga Poliçani ka rezultuar pozitiv ndaj pandemisë koronavirus. Ditën e sotme, në një lidhje direkte me “Shqipëria Live” ka folur djali i...

Policia dhe ushtria aksion në Berat. Ndëshkohen 225 këmbësorë, drejtues mjetesh dhe pronarë lokalesh

BERAT Mungesa e përgjegjshmërisë për të respektuar rregullat dhe oraret e karantinës, ka ashpërsuar kontrrollet e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat, e cila ka intensifikuar...

E FUNDIT/ U nis me urgjencë nga Berati, pacienti ndërron jetë në QSUT. Dyshohet...

Ka ndërruar jetë në ambjentet e QSUT-së një pacient nga Berati për të cilin më herët u raportua se ishte në gjendje të rëndë...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT