Berati, qarku më i dobët futbollistikisht në Shqipëri

Në mbyllje të sezonit të shkuar asnjë prej skuadrave të qarkut Berat nuk bëri diçka të mirë madje rënia e Tomorit në Kategorinë e...

Maskat shqyejnë derën, vidhet dyqani i celularëve në Berat

  Një dyqan celularësh është vjedhur në Urë-Vajgurore, ndërsa ende nuk dihet se kush janë autorët e dyshuar. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të...

Gabim apo skandal?! Kandidatët dalin fitues me vota “fantazmë”

Teksa në një pjesë të mirë të Bashkive procesi i numërimit të votave ka përfunduar, dolën në sipërfaqe edhe problemet e para, probleme të...

Berat, aksidentohet autobuzi i linjës Skrapar-Tiranë

Një autobuz me pasagjerë,i linjës Skrapar-Tiranë,është aksidentuar rreth orës 07:00 të mëngjesit të sotëm. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të rreth rrotullimit të Poshnjes...

PS fiton Urën Vajgurore me më shumë vota se sa votues?!

Ishte e pritshme që Partia Socialiste t’i fitonte Bashkitë ku kandidonte e vetme me kandidatët e saj, por në Bashkinë Ura Vajgurore, ndodhi që...

Berat/ Emigrantët kthejnë sytë nga 13-vjeçari që sot nuk shkoi në shkollë

Nëse njerëzit me zemër të madhe bëhen bashkë, shumë fëmijë nuk do të kishin lot në sy. I tillë është edhe rasti i Seldi...

Lajmi i fundit/ Berat, e përplas makina, humb jetën 40-vjeçari

Një aksident ka ndodhur sot në orën 20.00 në aksin rrugor Ura Vajgurore – Kuçovë, në vendin e quajtur “Meteor”, Shtetasi R.D duke drejtuar mjetin...

Berat/ Ankohej se s’kishte libra për të shkuar në shkollë, reagon drejtoresha e shkolles:...

Në lidhje me rastin e nxënësit Seldi Avdo, 13-vjeçarit nga fshati Çiflik i Bashkisë së Urës Vajgurore, i cili ankohej se s'kishte libra për...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT