Shkolla në Urën Vajgurore glorifikon Enver Hoxhën: Lindi një gonxhe që duhet ujitur

Do mjaftonte kjo video e shpërndarë nga Zyra Arsimore Vendore, Ura Vajgurore e Qarkut Berat, për të shqetësuar jo vetëm zyrtarët por edhe prindërit....

Gabim apo skandal?! Kandidatët dalin fitues me vota “fantazmë”

Teksa në një pjesë të mirë të Bashkive procesi i numërimit të votave ka përfunduar, dolën në sipërfaqe edhe problemet e para, probleme të...

Shkolla në Urën Vajgurore glorifikon Enver Hoxhën: Lindi një gonxhe që duhet ujitur

Do mjaftonte kjo video e shpërndarë nga Zyra Arsimore Vendore, Ura Vajgurore e Qarkut Berat, për të shqetësuar jo vetëm zyrtarët por edhe prindërit....

Berat/ Ankohej se s’kishte libra për të shkuar në shkollë, reagon drejtoresha e shkolles:...

Në lidhje me rastin e nxënësit Seldi Avdo, 13-vjeçarit nga fshati Çiflik i Bashkisë së Urës Vajgurore, i cili ankohej se s'kishte libra për...

Maskat shqyejnë derën, vidhet dyqani i celularëve në Berat

  Një dyqan celularësh është vjedhur në Urë-Vajgurore, ndërsa ende nuk dihet se kush janë autorët e dyshuar. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të...

Berat/ Emigrantët kthejnë sytë nga 13-vjeçari që sot nuk shkoi në shkollë

Nëse njerëzit me zemër të madhe bëhen bashkë, shumë fëmijë nuk do të kishin lot në sy. I tillë është edhe rasti i Seldi...

Berati, qarku më i dobët futbollistikisht në Shqipëri

Në mbyllje të sezonit të shkuar asnjë prej skuadrave të qarkut Berat nuk bëri diçka të mirë madje rënia e Tomorit në Kategorinë e...

Berat, shkonin në spital për vizitë shëndetësore, aksidentohen babë e bir

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin nacional Berat-Lushnje, në rotondon e Urës-Vajgurore. Automjeti, tip “Benz” që po udhëtonte nga qyteti i Kuçovës në...

Berati duhet të përfshihet në Zonat e Gjelbërta

Nga Namir Lapardhaja Sipas përcaktimit të qeverisë, si zona të gjelbëra janë klasifikuar ato qarqe apo bashki, të cilat rezultojnë deri më sot me...

Policia dhe ushtria aksion në Berat. Ndëshkohen 225 këmbësorë, drejtues mjetesh dhe pronarë lokalesh

BERAT Mungesa e përgjegjshmërisë për të respektuar rregullat dhe oraret e karantinës, ka ashpërsuar kontrrollet e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat, e cila ka intensifikuar...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT