Si askund në Doha: panairi unik që do zgjasë 179 ditë

Panairi i madh ndërkombëtar i hortikulturës EXPO 2023, i pari i këtij lloji në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut, u hap zyrtarisht...

Aty ku tre serbë dhanë “mësime për grusht shteti” me mbështetje amerikane

Shërbimi i Sigurisë Shtetërore të Gjeorgjisë ka njoftuar se tre shtetas serbë kanë vizituar Gjeorgjinë dhe kanë mbajtur një ligjëratë për “grushtin e shtetit”...

Puna në “djepin” e Hitlerit ka nisur…

Ka nisur puna për shndërrimin e vendlindjes së Adolf Hitlerit në Austri në stacion policie. Qeveria vendosi ta kthejë shtëpinë në qytetin verior të Braunaut,...

Të paturpshmit: dashuria dhelparake serbe për KFOR-in, atë që e sulmoi në maj

Qeveria e Serbisë po kërkon nga bashkësia ndërkombëtare që në veriun e Kosovës të vendosen forcat paqeruajtëse të KFOR-it, raporton RTK. Kjo media ka siguruar...

Kroaci e Shqipëri, në unison kundër Serbisë

Kryeministri Rama dhe ai kroat Andrej Plenkoviç dënuan dhunën e njësive paraushtarake serbe në veri të Kosovës dhe se, siç thanë ata, Beogradi po...

Kurti: E diela e 24 shtatorit, aneksimi i veriut nga Serbia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur për provat e fundit të siguruara nga Policia e Kosovës. Siç thotë ai, kjo e fundit ka...