Thirrje “Kosovë – Serbi” në Mal të Zi

Mali i Zi dhe Serbia luajtën një ndeshje në Podgoricë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024. Në stadium kishte një numër të...

Papa Francesku, takim me babain e Aylan Kurdi

Papa Françesku u takua të dielën në mbrëmje në Erbil, në Irakun kurd, me babanë e Aylan Kurdi, një djalë sirian i...

Skandali i Sheshelit, dëmtohen marrëdhëniet Kroaci-Serbi

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka deklaruar sot në Shibenik se marrëdhëniet e Kroacisë dhe Serbisë tani janë dëmtuar, pas incidentit të shkaktuar nga...

Rrëzohet aeroplani ushtarak rus me 14 persona në bord, u godit nga forcat izraelite….

Një aeroplan ushtarak rus IL-20 me 14 anëtarë të shërbimit në bord doli jashtë radarëve gjatë një sulmi nga katër aeroplanë izraelitë në krahinën...

Tomori kërkon pikët e para ndaj Tiranës

Pas mbylljes së dy fazave të para dhe pushimit të javës së shkuar Tomori ritkhehet të luaj këtë fundjavë në një ndeshje ndaj Tiranës....

Fërkime mes Britanisë dhe Iranit, kjo e fundit pengon cisternat e naftës

Anijet iraniane u përpoqën të pengonin një cisternë britanike të naftës pranë Gjirit – përpara se të dëboheshin nga një anije...