Nga Aleksander Rrapi: Qeramudin Durdia, Pishtar i thirrjes ne Islam

Nga Aleksander Rrapi Qeramudin Durdia Ish myftiu i Beratit, Pishtar i thirrjes ne Islam; i dashur; i embel; i palodhur. Shqiptaret e Amerikes ja kane pare hajrin; Besimi në...

20 bilancet dhe mësimet nga kriza 5 ditore mbi “Rrugën e Kombit”

Nga Afrim KRASNIQI –  1. Zhvillimi strategjik: kriza tregoi se nuk ekziston as strategji dhe as vizion për një zhvillim strategjik. Rruga e Kombit nuk...

Nga Bled KOMINI: Mbi racizmin skandaloz për “gjelat e zinj”

Sistemi ndërkombëtar në të cilin po jetojmë, ka ngritur disa vlera universale të cilat për fat të mirë respektohen prej pjesës më të...

Nga Ferdi KAMBERI: Fake news dhe mediet (II) – Efekti Echo

Efekti echo konsiderohet si ndër efektet psikologjike i cili lehtëson dhe ndikon në procesin përmes së cilit njerëzit konsumojnë dhe besojnë në lajme...

Libri 5 kilogramësh për UÇK-të, Kosovën dhe krimet serbe, flet autori Afrim Mustafa: çka...

Është një libër që duhet futur në Guinnes, jo thjesht për peshën, 5 kg, por dhe për atë çfarë ka brenda. Afrim Mustafa,...

Nuk shohin por ndjejnë, të verbrit në Kosovë hyjnë në grevë urie: pse zgjodhëm...

Ashtu siç paralajmëruan ditë më parë, Iniciativa e Pavarur e të Verbërve ka filluar grevën e urisë në një tendë të vendosur para...

QASJE/ Një konflikt kulturash: të jesh musliman në shekullin e 21-të

  Nga Umm Muhammed Ne të tërë e pranojmë se njerëzimi jeton i ngjeshur në një botë gjithnjë e më të vogël të shumë kulturave. Për...

Putinistët që klithin për rrezikun rus!

Të gjitha nismat e Edi Ramës për ti shpallur luftë ariut rus janë një përpjekje për të maskuar thelbin putinian të regjimit të...

Nga Sami BEHRAMI: Kosova po plaket!

Edhe pse Kosova si shtet këtë vit ka festuar vetëm ditëlindjen e 10 të shtet formimit, të dhënat statistikore demografike tregojnë se popullsia...

Si është opozita sot, është atdheu nesër!

Kush përdor vetëm veshët e sytë për të kuptuar se çfarë ndodh përreth nëpër Shqipëri, do të ketë zënë sytë me duar dhe do...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT