“Presidenti s’vepron me ushtri”! Ngjela: Nuk i takon Ilir Metës ta diskutojë legjitimitetin e...

Avokati Spartak Ngjela kritikoi sot Presidentin Ilir Meta për qëndrimin që po mban ndaj procesit për shkarkimin e tij të nisur nga shumica socialiste...

Kadilli në Korçë: Basha zmadhon hilet e kundërshtarit dhe zbukuron dështimet e veta. PD...

Kandidati për kreun e PD, Fatbardh Kadilli ka zhvilluar një takim me demokratët në Korçë, ku kërkoi votën për zgjedhjet e 13 qershor. Kadilli akuzon...

“PPP-të nisën në kohën e Berishës”! Arben Malaj: Ai po mban peng PD-në, koha...

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, deklaroi se partneriteti publik-privat nisi që në kohën e Berishës. Malaj theksoi se PD duhet që të demokratizohet dhe liderët...

Çuni i Fahri Balliut bën “zbulimin” e madh: Ja çfarë fshihet pas lëvizjes së...

Komisioni hetimor parlamentar për veprimtarinë e Presidentit të Republikës Ilir Meta miratoi sot raportin e hetimit njëmujor. Sipas këtij raporti, Presidenti Meta duhet shkarkuar nga...

Agron Gjekmarkaj revoltohet me Ramën: Akademisë së Shkencave i duhen intelektualë si puna ime...

Deputeti i zgjedhur i PD-së Agron Gjekmarkaj komentoi pjesëmarrjen në Akademinë e Shkencave të Edi Ramës, nga ku kryeministri mbajti një fjalim ku foli për...

“2021 filloi me raste të mëdha”, Yuri Kim flet pas vizitës në SPAK: Askush...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas takimit që ka pasur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH-së, Aida Hajnaj. Pas vizitës...