Humbi gjyqin për heqjen e “non-grata”, Berisha reagon sërish: Përsëriten të njëjtat shpifje të...

Sali Berisha, nga dritarja e banesës së tij, ka komentuar sërish për lënien në fuqi të non-gratës nga Britania. Berisha u shpreh...

PDIU përkujton gjenocidin grek, Idrizi: Përkujtojmë madhështinë e një treve që i ka dhënë...

Në kohën që Greqia po i bën jehonë zgjedhjes së Fredi Belerit si eurodeputet nga burgu, partia Drejtësi Integrim dhe Unitet organizoi sot në...

Detajet/ Meta kërkon zgjidhjen e martesës nga Kryemadhi, dorëzon kërkesën në Gjykatën e Tiranës

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka dorëzuar zyrtarisht kërkesën për zgjidhje martese nga bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi. Burime pranë gjykatës, treguan për...

“Pa aleancë të ngushtë me SHBA, PD nuk vjen në pushtet”/ Pasi vula e...

Në Shqipëri, pasi Gjykata e Apelit ia njohu ish kryeministrit Sali Berisha, drejtimin e Partisë Demokratike, zoti Lulzim Basha përjashton çdo formë bashkëpunimi me...