Ushqimet që nuk duhet të konsumoni nëse keni migrenë

Shumë kafeinë mund të shkaktojë migrenë ose dhimbje koke.Ushqimet dhe pijet me kafeinë përfshijnë: kafe çaj çokollatë Shumë ushqime të përpunuara përmbajnë ëmbëlsues artificialë. Këto janë alternativa të...

Specialisti i njohur në këto data do të jetë në Kosovë

Një nga specialistët më të njohur të Mjeksisë Fetale dhe Klinikës Gjenietike, Dr.M.Sc Loqnnis Koutras do të qendroj në Spitalin Amerikan në Prishtinë me...

Kujdes/ Ky ilaç mund t’ju shkaktojë kancer

Një studim kanadez ka zbuluar se disa ilaçe për presionin e gjakut janë të lidhura me një rrezik më të lartë të kancerit të...

S’ka më sharje, Instagram gati të filtrojë komentet

Instagram tani do të filtrojë automatikisht komentet e bullizmit. Ky njoftim është bërë në konferencën F8. Kompania po përmirëson filtrin fyes të komenteve. Kjo...

Zgjohesh në mes të natës dhe nuk të zë më gjumi?

1. Nëse jeni nga ata njerëz që pëlqejnë të shkojnë në shtrat herët, por ju del gjumi nga ora 21 deri në 23 të...

Studimi: Edhe sasia minimale e kafeinës ndikon në peshën e lindjes së foshnjes

Gjatë periudhës së shtatzanisë, të gjitha bëhemi shumë më të ndërgjegjshme për mënyrën tonë të të ushqyerit, se çfarë duhet të hamë e çfarë...