Detaje të reja për vdekjet e dyshimta në QKUK

Janë bërë më shumë se nëntë muaj që kur tre pacientë ndërruan jetë derisa po operoheshin në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Viktimat dyshohet se...

Mjeku shqiptar 25 vjet kardiokirurg në Itali: E vështirë të lësh vendin, por rezultati...

Enkel Kallushi është një nga mjekët e shumtë shqiptarë që na bëjnë krenarë për sukseset dhe karrieren e tyre jashtë vendit. Që prej vitit...

Sa herë duhet t’i lani flokët në dimër

  Nëse ka pjesë të trupit që moti e ndikon menjeherë, pa dyshim që janë flokët. Nuk ka shumë rëndësi nëse keni flokë të gjatë...

Operimi i Genc Fugës në spital privat, mjeku: Skandal, duhet reformim i sistemit shëndetësor!...

Aktori Genc Fuga është duke luftuar për jetën duke iu nënshtruar një ndërhyrjeje të vështirë kirurgjikale në Spitalin Amerikan. Kostoja e lartë e kësaj...

Dieta ideale për të mbajtur kujtesën e fortë dhe për të parandaluar sëmundjet në...

Perimet me gjethe jeshile, arrat, manaferrat, fasulet, drithërat, peshku, pula, vaj ulliri dhe vera janë konsideruar si ushqime shumë të shëndetshme për trurin. Dieta përmban fasule çdo...