Ish-mesfushori i Tiranës mbush 80-vjeç, Meta uron Luigj Bytyçin: “Bixh balerina” dallohej për elegancën...

Presidenti Ilir Meta i ka uruar sot 80-vjetorin ish-mesfushorit të skuadrës së Tiranës Luigj Bytyçi. Me një shënim në rrjetet sociale, Presidenti Meta i njeh...

E akuzoi se iku fshehtas në Vlorë, Meta i përgjigjet kryeministrit: Unë vij në...

Meta: Vjen vetëm në fundjavë. Vlora e bukur edhe në ditë jave. Doja të jepja përgjigje nga Vlora, për shpifjet e Ramës. Unë vij...

Aksidentoi për vdekje 4 anëtarët e familjes Gashi, Policia vë në pranga të riun...

Policia e Vlorës ka arrestuar 22 vjeçarin Igli Medani, i cili përplasi me mjetin e tij “Audi a8”, makinën “Toyota” ku udhëtonin katër anëtarët...

Alárm në Bashkinë e Skraparit/ Babai i sekretares së kryebashkiakut del pozitiv me Cóvid

Katër rastet e djeshme që u konfirmuan nga Ministria e Shëndetësisë janë një në Skrapar, një në Kuçovë dhe dy në Berat. Burime për...

15 kushtet/ Analistët: Problem nëse do mbeten të realizueshme vetëm në letër

Parlamenti Europian shpalli më herët rezultatet e votimeve në tërësi për vendimet e tij, ku bën pjesë dhe rezoluta “Ballkani Perëndimor“. Kjo rezolute mori edhe...

PE ripublikoi deklaratën e tre eurodeputetëve, reagon Meta: S’mund të humbasim trenin e negociatave

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar me një mesazh pas deklaratës së publikuar në faqen zyrtare të Parlamentit Europian, të tre eurodeputetev, ripostuar...