Vlorë, triporti i braktisur, peshkatarët: Jemi drejt rrënimit, gjithçka e bëjmë vetë

Prej vitit 1978 triporti në Vlorë, i njohur si porti i peshkimit, ka shumë vite që nuk njeh asnjë investim. Problem për peshkatarët që...

Përurohet Kopshti 41, Veliaj: “Transformuam 100 kopshte e çerdhe, çliruam oborret e uzurpuara nga...

Bashkia e Tiranës, me mbështetjen financiare të Bashkimit Europian dhe PNUD-it, ndërtuan kopshtin 41 në Njësinë 2, i cili do të presë rreth 200...

Konçesioni i sterilizimit/ Apeli lë në burg ish-zv/Ministrin Klodian Rjepaj dhe biznesmenin Ilir Rrapaj

Gjykata e Apelit te Posacem la ne burg dy prej te akuzuarve per koncesionin e sterilizimit ne Shendetesi, ish-zv.ministri Klodian Rjepaj dhe biznesmeni...