Situata e përmbytjeve në Shkodër

Vijon te jete e rende situata nga përmbytjet ne qarkun e Shkodrës. 4600 hektarë sipërfaqe toke dhe qindra banesa janë nen uje. Gjendja me...

Grabitet shtëpia në Gjirokastër

Një banesë në Gjirokastër është grabitur sot ne mëngjes rreth orës 9.30. Në momentin e grabitjes në shtëpi ndodhej vetëm Liljana Ceribashi, e cila...

FOTOT/ Minatorët kërcenojnë Ramën: Do të hedhim bomba molotov në zyrë…

Kreu i sindikatës së minatorëve, Fiqiri Xibri, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se do të hedhin bomba molotov në Kryeministri,...

Shkenca jep alarmin: Zbulohen prezencat e errëta gjatë gjumit

E pranojmë të gjithë, është e vështirë të gjesh dike që nuk ka përjetuar gjëra të çuditshme përveç ëndrrave. Disa...

Mbyllen hetimet për Shkëlqim Selamin

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen në ngarkim të ish-deputetit të LSI, Shkëlqim Selami. Ai akuzohet për veprën...

Hetimet për vrasjen në Dibër

Ky është 24-vjeçari Mahmut Gega, autori i vrasjes së 32 vjeçarit Elsim Kosiqi një ditë më parë në fshatin Maqellarë të Dibrës.   Pas hetimeve intensive,...

Vettingu kap Besnik Imerajn

Procesi i Vettingut çon para drejtësisë gjyqtarin e pare. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi se i ka dorëzuar Prokurorisë te gjithë materialet e...

Abuzime marramendëse me pronat në Kavajë

Abuzimet me pronat në zonën bregdetare në Kavajës janë konstatuar që në vitin 2013 edhe nga prefektura e Tiranës. Prefektja Suzana Jahollari në një...

Mbillen ullinj te Liqeni Artificial

Parkut të Liqenit Artificial dhe atij të Farkës u janë shtuar edhe 150 rrënjë ullinj. Aksionit të Bashkisë së Tiranës iu bashkuan edhe nxënësit...

Besojeni ose jo, ky fshat shqiptar ka vetëm një banor

Dy dekadat e fundit kanë sjellë ndryshime drastike në jetën në fsaht falë emigracionit e zhvillimit të shpejtë të qyteteve...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT