Grabitet karburanti në Vlorë

Një pikë karburanti në Vlorë është grabitur në orët e para të mëngjesit te së martës. Ngjarja ndodhi rreth orës 05:15 në fshatin Qishbardhë,...

Arrestohet 35-vjeçari në Shkodër, kapet kokaine dhe arme

Policia e Shkodrës arrestoi këtë të martë një 35 vjeçar, ndërsa sekuestroi disa doza kokainë, armë zjarri e municione. Në pranga ra Anton Shpatina,...

I riu tenton të vetëvritet nga vinçi

Ka kërcënuar për afro një orë se do të hidhet nga vinçi. Nuk dihet se si ka kaluar përmes kantierit të ndërtimit, por Saimir...

Përmbushet amaneti, Robert Elsie do prehet në Theth

Albanologu Robert Elsie do të prehet në Theth, atje ku ishte dhe amaneti i tij. Studiuesi që punoi shumë për kulturën e gjuhën shqipe...

Durrës, masa kundër trafikimit të qenieve njerëzore

Drejtoria e Kufirit ka shtuar masat e sigurisë në pikat kufitare me qëllim parandalimin e trafikimit të qenieve njerëzore dhe personave që tentojnë të...

KKT miraton planet e bashkive

  Një kompleks i ri në Jalë, e një tjetër në Ksamil. Këto janë vetëm dy nga 27 leje të reja që ka miratuar Këshilli...

Goditet banda italo-shqiptare, në pranga tre shqiptarë

Nje bande shqiptare-italiane me aktivitet ne fushën e trafikut te drogës është shkatërruar ne vendin fqinj. Operacioni i agjenteve te antidrogës eshte finalizuar ne...

Fier, drejtuesit e furgonave në protestë

  Rreth 100 drejtues automjetesh, të cilët bëjnë transportin e nxënësve të shkollave jopublike në Fier, janë ngritur në një protestë, pasi nuk lejohet të...

Gjyqtarë e prokurorë pastruan para

Prokurorë dhe gjyqtarë dyshohet se kanë bërë transferta të dyshimta parash. Në prag të zbatimit të reformës në drejtësi e posaçërisht vetingut, Drejtoria e...

Mbyllen thertoret në Vlorë

Një inspektim i AKU-se dhe bashkisë ka çuar ne mbylljen e thertoreve te vogla ne qytetin bregdetar. Për ketë arsye tregtaret kanë protestuar përpara...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT

loading...