Përmbytjet, ndahen ndihma në Gjirokastër

Mbërrijnë ndihmat për banorët e dëmtuar nga përmbytjet në qarkun e Gjirokastrës.   Dëmet janë kryesisht në orendi, ndërkohë që uji vijon të jetë prezent në...

Vëmendja te turizmi i aventurës

Shqipëria ka potencial ende të pashfrytëzuar mirë sa i takon turizmit të aventurës. Ky sektor ka njohur rritje nga viti në vit, por qeveria...

Ky është shpërblimi që u është vendosur pensionistëve për festa

Pensionistët në të gjithë vendin do të përfitojnë shpërblim për festat e fundvitit. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, dje në prezantimin e Aktit Normativ...

Ndotje në liqenin e Ulzës

  “Shirat e mëdha të rëna javën e kaluar kanë dhënë efektin e tyre edhe në ndotjen e mjedisit. Si kurrë më parë, Liqeni i...

Veliaj pret homologun e Shkupit

Një vit pas nënshkrimit të marrëveshjes së binjakëzimit mes Tiranës dhe Shkupit, dy bashkitë kane vendosur t’i japin një tjetër impuls bashkëpunimit mes tyre.   Kryetari...

Vlorë, plagoset pronari i një lokali

  Pronari i një lokali në zonën e Ujit te Ftohtë në Vlorë, mbeti i plagosur me arme zjarri mbrëmjen e së enjtes. Duro Çaushaj...

Prokuroria e Krimeve të Rënda rikthen dosjen për ngjarjen e Elbasanit

Prokuroria e Krimeve te Renda shpalli moskopetencën dhe dërgoi serish ne Elbasan dosjen e përplasjes se policisë me Audin e blinduar, ngjarje e ndodhur...

Ndahen ndihmat në Fier

  12 kamionë me ushqime për blegtorinë në mbështetje për familjet e përmbytura  në zonën e Fierit erdhën nga Kosova. Ndihmat do t’u shpërndahen familjeve...

Veliaj: Luftojmë korrupsionin e rrisim transparencën

Ne raportet e Bankës Botërore dhënia lejeve te ndërtimit mbetet nje nga problemet kryesore te te berit biznes ne Shqipëri. Por situata duket se...

SHBA: Zbatoni ligjin për kryeprokurorin

Ambasada e Shba mbështet opinionin ligjor te dhënë pak ditë më parë nga OPDAT dhe EURALIUS për prokurorin e përgjithshëm. Nëpërmjet një njoftimi për...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT