Vlorë, arrestohet grabitësi 22-vjeçar

Katër ditë pasi grabiti një supermarket në Vlorë, policia ka arritur të vërë në pranga autorin e dyshuar.   I arrestuar është  22-vjeçari Pjetro Mecaj, i...

Moti i keq, Ministria e Arsimit pezullon mësimin në vend

Përkeqësimi i motit dhe reshjet e dendura të shiut, kanë detyruar Ministrinë e Arsimit që të pezullojë mësimin në të gjithë vendin. Sipas njoftimit të...

Vladimir Putin mesazh urimi Presidentit të Shqipërisë me rastin e “Ditës së Flamurit”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në një letër dërguar presidentit të Republikës, Ilir Metës, duke uruar festën e flamurit, e vë theksin në përparimin...

Vjedhjet e bizneseve, veç parave hajdutët marrin dhe produkte

Ndonëse prej kohësh kryeyqteti nuk ka pasur ngjarje të rënda kriminale vec disa plagosjeve por pa rrezik për jetën, biznesi I grabitjes dhe i...

Hetimet për policin Ermal Bregu

Pas dëshmisë së dhënë para kolegëve të tij, Ermal Bregu efektivi i komisariatit nr 1 që mbeti i plagosur mbrëmjen e së martës, pranë...

Historia e Marigosë; gruas që qëndisi flamurin e Pavarësisë, ja si u dogj simboli...

Për shumë vjet në historiografinë shqiptare ka dominuar versioni zyrtar se, flamuri që Ismail Qemali ngriti më 28 Nëntor 1912 në Vlorë, u qëndis...

“Shqipëria punon tokën”

Festa e çlirimit te vendit e ka kthyer Tiranën ne epiqendrën e festimeve.   Per shkak edhe te ditëve pushim, bulevardi kryesor i veshur kuq e...

Kërkohet “Vito” i drogës

Gjykata e Pireut caktoi një afat treditor për të drejtën e mbrojtjes dhe deklaratat e 11 të arrestuare për transportin prej 1.6 tonë hashash...

Lëkundje tërmeti në Kukës e Maliq

Orët e para e të këtij 29 nëntori, Shqipëria është lëkundur nga dy tërmete. I pari ka rënë në Maliq të Korçës 40 minuta...

Festohet 73-vjetori i çlirimit të atdheut

Krerët më të lartë të shtetit kanë përkujtuar sot 73-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë   Presidenti Ilir Meta, kryeministri Rama, ministra, politikanë, veterane dhe familjarë të...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT