Ku gaboi PD? Blendi Kajsiu: PS forcë e parë, fabula e demokratëve ishte populli...

Analisti Blendi Kajsiu ka folur në një intervistë përballë gazetares Jonida Shehu në Radarin Informativ në ABC në lidhje me procesin zgjedhor të 25...

Bujar Nishani: Rama rrëzohet nga pushteti vetëm nëse reformohet Partia Demokratike

Bujar Nishani, ish-president dhe kryetar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, në një lidhje direkte me “Ditari” në A2, u shpreh se “Edi Rama...

“Boronicat e arta” hetim nga SPAK: Shkëlzen Berisha realizoi transaksionin disa milionë euro pranë...

SPAK ka ende në proces hetimi dosjen e ‘boronicave të arta’ në fabrikën e ngritur pranë Gërdecit. Hetimi nisi pas publikimit të faktit se djali...

Misioni i SHBA-ve në OSBE, deklaratë për 25 prillin: Blerja e votës mbetet problem,...

Misioni i SHBA-ve në OSBE ka dalë me një deklaratë për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, ku përgëzohet populli për angazhim në votime,...

Misioni i SHBA-ve në OSBE, deklaratë për 25 prillin: Blerja e votës mbetet problem,...

Misioni i SHBA-ve në OSBE ka dalë me një deklaratë për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, ku përgëzohet populli për angazhim në votime,...

Lulzim Basha mbyll emisionin e Alfred Lelës

Një sms e drejtores së programacionit javën e shkuar ka trazuar ujrat në televizionin Ora News në pronësi të Ylli Ndroqit, por në sekuestro...

E nisën me 5 mijë lekë, pastaj 10, 50, 1 mijë euro, tani kanë...

Pasi u bë e qartë se Partia Demokratike i kishte humbur zgjedhjet, Lulzim Basha doli e tha se ato u blenë, dy ditë pasi...

Hapja e dosjes së Gërdecit, të gjitha fijet që të çojnë te Shkëlzen e...

Nga Adriatik Doçi Një aferë kriminale e 13 viteve më parë, më tragjikja që ka prodhuar korrupsioni i nivelit të lartë në historinë e pluralizmit...

Meta vs. Basha: Heshtja e çuditshme e PD-së, për shkarkimin e presidentit

Ai e mbajti fushatën me “sfurqe”, “kosore” “sopata”, “prerje duarsh”,  kryetari i opozitës me imazh perëndimori, me flamuj, mesazhe paqeje, thirrje për ndryshim. Ai përplaste...

Habit aleati i Bashës: Kam anëtarësuar Shqipërinë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, shyqyr...

Deputeti i opozitës, Selami Jenisheri, njëherësh kryetari i Partisë së Pensionistëve të Shqipërisë, ka habitur në Kuvend me deklarat e tij se ai ka...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT