PD kundër shkarkimit të Ilir Metës

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot projektvendimin për ngritjen e komisionit hetimor bazuar në kërkesën e një grupi deputetësh për shkarkimin e Ilir Metës si...

FOTOT: Një protestues ndryshe në rrugët e Tiranës

Dilaver Nela është një protestues i cili prej vitesh nuk i ka tradhëtuar kauzat e tij. 57 vjeçarin mund ta gjesh shpesh në rrugët e...

Kryemadhi: Grupi i juristëve pranë LSI dorëzoi sot ankimimet për 25 prillin. Ne do...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar disa dokumente, për të cilat  thekson se janë ankimime...

Kuvendi miratoi ngritjen e Komisionit Hetimor, Meta: Nuk do njohim asnjë vendim

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot me 98 vota PRO ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi, ka...

FOTOT: Iku edhe kjo puna e Ilir Metës

Deputetët u mblodhën këtë të premte për të miratuar ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si president. Ata janë shfaqur të buzëqeshur...

Rama për ‘La Stampa’: Fati i Shqipërisë është në BE, pengesat vijnë nga Brukseli

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë për gazetën italiane “La Stampa” nga Firence, ku ishte dje për të marrë pjesë në konferencën online...

I hapet rruga shkarkimit të Ilir Metës, Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor

Parlamenti ka votuar pro për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës. Komisioni Hetimor që do të shqyrtojë kërkesën e 49 deputetëve të...

Nuk mori asnjë deputet, LSI kërkon shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Dropull dhe...

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar Komisionit për Ankesat dhe Sanksionet në KQZ shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në 25 Prillit në qarkun...

Zgjedhjet, ODIHR falënderon Policinë e Shtetit: Mundësoi të operonim me lehtësi misionin tonë

Kreu i Delegacionit të ODIHR-it për monitorimin e zgjedhjeve të 25 prillit, Urszula Gacek, i ka dërguar një letër falënderimi Drejtorit të Policisë së...

FOTOT: Një fytyrë ndryshe në kabinetin e Edi Ramës

Ajo është një ndër të paktat që ngjiti gjatë kësaj fushate. Ndaj dhe duket se Edi Rama vendosi që ta ngjisë në karrierë, edhe pse...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT