Arben Ahmetaj: Ja kur do ta marrin qytetarët pagesën e parë prej 26 mijë...

Koordinatori për situatën COVID Arben Ahmetaj në një dalje në “Opinion”, ka shpjeguar procedurën dhe periudhën kohore që do të marr shpërndarja e parave...

Albin Kurti: Po të mos ishte koronavirusi, ditën e rrëzimit, do kishim demonstratën më...

Kryeministri ne detyrë, Albin Kurti sikur ka paralajmëruar se do të ketë protesta të rregullta nëse tentohet të bëhet një qeveri. Ai këtë e bëri...

Rama flet për herë të parë për krizën në Kosovë: Situata është boll e...

Kryeministri Rama ka folur për herë të parë për situatën e krizës në Kosovë, ku veç koronavirusit një javë më parë u rrëzua me...

Regjisori i famshëm italian Sorrentino: Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori,...

Regjisori dhe shkrimtari italian, Paolo Sorrentino, përgëzoi sot kryeministrin Edi Rama për dërgimin në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve në luftën kundër COVID-19. “Edi...

Reforma në drejtësi, Soreca: E rëndësishme që efikasiteti i reformës të jetë i...

Ecuria e reformës në drejtësi ka qënë një nga arsyet që Këshilli Evropian i celi dritën jeshile Shqipërisë për hapjen e negociatave të pranimitt...

Solidariteti i Shqipërisë me Italinë, Soreca: Ndihem shumë i prekur nga ky gjest, më...

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca është prekur nga solidariteti që tregoi Shqipëria me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve drejt Italisë...

Kulturë politike në kohë pandemie!

Mirela Kumbaro Qeveria, Ministria e Shëndetësisë, Instituti i Shëndetit Publik, Urgjenca Kombëtare, Qendrat Universitare Spitalore, dhe i gjithë stafi mjekësor dhe ndihmësmjekësor, por edhe Policia...

Spiropali reagon ndaj Petrit Vasilit: Qazim Ismaili do te sheroj dhe Petrit...

Ministrja Elisa Spiropali sulmon ashpër zërat opozitarë kritikë ndaj veprimit të qeverisë për të dërguar në Itali 30 mjekë e infermierë. Spiropali thotë se ata...

“Ku ishe, në gjumë?”/ Nuk ia hapi Ramës me të parën, qytetari e merr...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me telefonatat ndaj qytetarëve që kanë lënë ankesat e tyre në portalin e kryeministrisë. Teksa Rama formoi një...

Pas Ramës, edhe Meta solidarizohet me Italinë: Presidenca ndriçohet me ngjyrat e flamurit fqinj

Pas kryeministrit Edi Rama, duket se edhe presidenti Ilir Meta ka menduar të bëhet protagonist në solidaritetin me Italinë, vendin më të prekur nga...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT