Për llumin që do të hedhë baltë ndaj mjekëve: Ju pompistin e bëtë president...

Disa portale dhe politikanë pranë opozitës janë përpjekur të hedhin baltë ndaj një prej infermierëve që u nis drejt Italisë, duke thënë se ai...

Kamionët e Kosovës të bllokuara në kufirin serb, Rama mesazh publik Vuçiçit: Ngrijeni atë...

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Twitter i ka përcjellë një mesazh presidentit serb, Aleksandër Vuçiç për të mos bllokuar kamionët me mallra...

Ambasadori Soreca inkurajon Bashën: Kjo shoqëri ka nevojë për bashkëpunimin e opozitës

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca zhvilloi sot një bisedë online me kryedemokratin Lulzim Basha. Në një postim në Twitter zbuloi se temat që...

Grida Dumën e “ha” shqetësimi: Oligarkët po kërcënojnë njerëzit me largim nga puna, familjeve...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma duke folur për koronavirusin, në një lidhje të drejtpërdrejtë në “News 24” deklaroi se oligarkët në këta ditë...

Balla i përgjigjet Bashës: Politikanë të pashpresë, ushtarë të dëshpëruar të së keqes. Përdorni...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla në një postim në facebook i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas konferencës...

30 mjekë në Itali, Berluskoni falënderon Ramën: Një komb i vogël, por me tradita...

Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, si ndihmë e shtetit tonë ndaj vendit fqinj, ku situata nga pandemia është më e rëndë. Për...

Dhëndri Berishës në “gjurmët” e vjehrrit: Nuk shtyhet karantina pa pislliqet e Ramës

Vala e denigrimit ndaj infermierit Qazim Ismaili që ka shkuar drejt Italisë, përvec medias, ka prekur edhe zytarët e PD. Eshtë Abi Malltezi, funksionar në...

Shkarkimi e Metës, Komisioni Hetimor shtyn afatin dhe 3 muaj

Komisioni Hetimor Parlamentar, i ngritur për të shqyrtuar kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, ka shtyrë afatin e punimeve. Mësohet se kjo...

Bashës i “qan” zemra për mocion ndaj Ramës, por s’ka asnjë deputet: Mos të...

Kryedemokratii Lulzim Basha ka theksuar sot se në situatën që po kalon vendi, shtresat në nevojë, por jo vetëm, edhe biznesi i vogël e...

“80% e bizneseve janë detyruar të mbyllen”, Basha: Vlerësoj dyfishimin e ndihmës sociale, por...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se paketa ekonomike është e pamjaftueshme, për këtë arsye kërkon trefishimin e saj. Në një komunikim online  me...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT