Klement Zguri ndryshon qëndrim për dekretin e Metës, rikthehet në KQZ dhe voton pro...

Ndërsa nuk e ka njohur dekretin e Presidentit Ilir Meta, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vijon punën për 30 qershorin. Sot është zhvilluar mbledhja e radhës...

Nard Ndoka ‘shpërthen’ ndaj kreut të OSBE: Zoti ambasador a të vjen turp? Kthjellohu...

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje ambasadorit të OSBE-së në vendin tonë Bernd Borchardt, që të reflektojë dhe të mos mbështesë...

Artan Gaçi në përgjimet e “Bild”, çfarë thotë ministrja Xhaçka për bashkëshortin

Mes personave të përfshirë në përgjimet e publikuara nga e përditshmja gjermane “Bild” ishte edhe deputeti i Partisë Socialiste në atë kohë, Artan Gaçi,...

Rama dhe Zaev paralajmërojnë BE-në: Po na destabilizoni!

Pas shtyrjes për të dytin vi radhazi të hapjes së negociatave të anëtarësimit, Shkupi dhe Tirana zyrtare kanë paralajmëruar Bashkimin Europian se po e...

A mund të urdhërojë Meta ushtrinë të dalë në rrugë? Xhaçka: Në asnjë skenar...

Presidenti është komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, madje Ilir Meta në më shumë se një rast e ka përsëritur këtë. Por në këtë...

Rama ndërpreu fjalimin gjatë ezanit, dhe tallet me Bashën: Mu kujtua Luli që kërkoi...

Kryeministri Edi Rama ka respektuar në heshtje momentin e thirrjes së ezanit, duke ndërprerë krejt papritur fjalimin e tij dhe duke zënë vend pranë...

Kriza politike, krimi dhe korrupsioni, Rama flet për “Al Jazeera”: Ndryshimi i datës së...

“Qëllimi kryesor kombëtar i Shqipërisë është të bashkohet me Bashkimin Evropian, por kryeministri Edi Rama nuk mendon se vendi është gati për anëtarësim, pjesërisht...

“Basha në skandal të rëndë”, Balla: Miratojmë paketën kundër pastrimit të parave

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla shprehet se Kuvendi i Republikës nesër do të miratojë paketën ligjore me qëllim forcimin e...

Patozi prezanton avokatin Edmond Piroli: Njeriu i duhur për të ndryshuar modelin e qeverisjes...

Patozi: E djathta ja kishte borxh Kurbinit garën dhe fitoren Koordinatori i BINDJES DEMOKRATIKE, Astrit Patozi, tha dje në Laç se ka ardhur tamam koha...

Rama poston memen, tallet me kundërshtarët: Po Liri ku o?! Do jetë në filxhon...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kundërshtarët e tij politik me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social Instagram. Rama postoi një...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT