POLITIKA

austriak.jpg

Ambasadori austriak sulmon politikën: Çdo dy vite dikush vendos të mos futet në zgjedhje, dikush tjetër t’i mbajë ato, ndërsa dikush vendos t’i zhdekretojë

Ambasadori Austriak në Shqipëri, Johann Sattler ka komentuar situatën politike në Shqipëri, sipas së cilët vendi kthehet 20 vite pas sa herë që zhvillohen zgjedhje. Kjo, sipas tij, vjen për shkak të mosdakordësisë mes palëve politike, ku njëra anë zgjedh… Read More »Ambasadori austriak sulmon politikën: Çdo dy vite dikush vendos të mos futet në zgjedhje, dikush tjetër t’i mbajë ato, ndërsa dikush vendos t’i zhdekretojë

rama-7.jpg

Vendimi i Metës për zgjedhjet, Rama: Parlamenti reagon kur presidenti çmendet, ai s’e ka më vendin në atë zyrë. E dimë ku fle lepuri

Kryeministri Edi Rama pasi është kthyer nga Kosova, ka udhëtuar drejt Divjakës, për fushatën elektorale. Dhe natyrisht, në fjakën e tij është ndalur tek kërkesa e Ilir Metës për shtyrjen e zgjedhjeve. Rama tha se Meta nuk e ka vendin… Read More »Vendimi i Metës për zgjedhjet, Rama: Parlamenti reagon kur presidenti çmendet, ai s’e ka më vendin në atë zyrë. E dimë ku fle lepuri

gjoni.jpg

Ministrja e Gjonaj shpjegon arsyet: Akti i Metës është antikushtetues, në frymë e përmbajtje. Pas 10 gushtit, pushtetit vendor i përfundon mandati!

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tregon disa fakte që sipas saj provojnë antikushtetueshmërinë e aktit të presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Gjonaj tha në studion e “Neës24” se data e zgjedhjeve nuk është legjitimitet i presidentit… Read More »Ministrja e Gjonaj shpjegon arsyet: Akti i Metës është antikushtetues, në frymë e përmbajtje. Pas 10 gushtit, pushtetit vendor i përfundon mandati!

mirela-kumbaro.jpg

Deputetja e PS tregon çfarë do ndodhe nesër në Parlament: Nuk shkarkohet presidenti, ja detajet e procesit të nisur

Deputetja e PS, Mirela Kumbaro thotë se nesër nuk do të shkarkohet presidenti i Republikës, por  thjesht do të prezantohet një draft rezolutë, mbi të cilin do të debatohet. Kumbaro tha se shkarkimi i postit të presidentit nuk ndodh në… Read More »Deputetja e PS tregon çfarë do ndodhe nesër në Parlament: Nuk shkarkohet presidenti, ja detajet e procesit të nisur

murrizi.jpg

Myslim Murrizi: PS-ja nuk do ta shkarkojë Metën, një grusht militantësh po e quajnë shpëtues

Parlamenti nesër do të diskutojë në seancën plenare një pr/rezolutë për zhbërjen e dekretit të Presidentit të Republikës, që përcaktonte 30 qershorin si datë për zhvillim e zgjedhjeve për pushtetin vendor në Shqipëri. Rezoluta mund të pasojë me procedurën e… Read More »Myslim Murrizi: PS-ja nuk do ta shkarkojë Metën, një grusht militantësh po e quajnë shpëtues

rama-3-5.jpg

Taulant Balla: 30 Qershorin s’e luan as topi, Meta bëri një vrimë në ujë dhe do i japim përgjigjen e merituar

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një takim me banorë të lagjes Holtë në Gramsh tha se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 Qershor dhe një gjë të tillë, të përcaktuar në Kushtetutë, nuk mund ta ndalë… Read More »Taulant Balla: 30 Qershorin s’e luan as topi, Meta bëri një vrimë në ujë dhe do i japim përgjigjen e merituar

Rama-selia-e-PS.jpeg

DETAJET: PS feston themelimin, Rama dhe eksponentët më të lartë mblidhen se bashku me mbështetësit në Tiranë

  Partia Socialiste feston sot datëlindjen. Burimet e sigurta nga Partia Socialiste bëjnë me dije se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS, njëherësh kryeministri Rama do të jëtë sot i pranishëm në takimin… Read More »DETAJET: PS feston themelimin, Rama dhe eksponentët më të lartë mblidhen se bashku me mbështetësit në Tiranë