23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Kanionet në rrezik; qeveria miratoi “pa zhurmë” dy HEC-e

Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, Kanionet e Osumit. Top...

Berati mbetet destinacion turistik edhe në stinën e dimrit

Berati vazhdon të jetë destinacioni i preferuar i turistëve, ku gjatë periudhës janar-nëntor është vizituar nga 40.605 vendas dhe të huaj. Edhe në stinën e...
video

Emisioni Studio Plus – Cdo te Hene ne TV Berati – Ora 20:15

Emisioni Studio Plus - Cdo te Hene ne TV Berati - Ora 20:15

Blerina Ago: Nuk ka më kohë për të humbur, Shqipëria ka nevojë për turizëm...

  Blerina Ago është një prej 100 sipërmarrësve të rinj të cilët u përzgjodhën nga Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Fondi Gjerman Marshall duke u...

Në Beratin turistik: mes joshjes osmane dhe plehrave shqiptare

Nga Alba Skëndaj Në vitin 2017 Berati ka shënuar një numër rekord turistësh që shkon më shumë se 60 mijë  me një mesatare qëndrimi në...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT