Home SHQIPERIA DASH mbështet integrimin e Shqipërisë: Të bëhet pa vonesa, po angazhohemi në nivelet më të larta të qeverisë!

DASH mbështet integrimin e Shqipërisë: Të bëhet pa vonesa, po angazhohemi në nivelet më të larta të qeverisë!

0
DASH mbështet integrimin e Shqipërisë: Të bëhet pa vonesa, po angazhohemi në nivelet më të larta të qeverisë!

Departamenti Amerikan i Shtetit mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Lajmin e bën të ditur zëdhënësi i DASH, Ned Price, përmes një mesazhi në “Twitter”, ku shkruan se Departamenti Amerikan është i përkushtuar për rrugën evropiane të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

“Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë. Ne jemi duke u angazhuar në nivelet më të larta të qeverisë për të demonstruar përkushtimin tonë në rrugët evropiane të aspirantëve”, shkruan zëdhënësi i DASH.