dy

Sulm në Stamboll, një i vrarë e dy të plagosur

Një student është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur, gjatë një sulmi të armatosur që ka ndodhur të premten në Stamboll. Siç raportojnë mediet turke, sulmi ka ndodhur në afërsi të stacionit hekurudhor në lagjen Pendik në Stamboll./pp/