produkteve

ahmetaj-3.jpg

Ç’do të ndodhë me biznesin e mesëm dhe biznesin e madh? Ahmetaj i spërdridhet pyetjes, a do të ndikojë rritja e çmimit të energjisë, në rritjen e çmimeve të produkteve

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka kapërcyer pyetjen e gazetarëve për atë që do të ndodhë me çmimin e energjisë për biznesin e mesëm dhe të madh, që padyshim do të përkthehet më pas dhe në rritje të çmimeve të produkteve për… Read More »Ç’do të ndodhë me biznesin e mesëm dhe biznesin e madh? Ahmetaj i spërdridhet pyetjes, a do të ndikojë rritja e çmimit të energjisë, në rritjen e çmimeve të produkteve

Screenshot_1-2.png

Kriza e re, Arben Shkodra e zbulon: Energjia elektrikë një lojë gjeopolitike. Ja kur filloi realisht rritja e çmimit të produkteve të shportës

Arben Shkodra, sekretar i përgjithshëm i bashkimit prodhues shqiptar ka folur për krizën energjitike dhe rritjen e çmimeve në tregun global dhe vendas. Gjatë një intervistë për “Fax News”, Shkodra që është zëri i prodhimi vendas deklaroi se rritja e… Read More »Kriza e re, Arben Shkodra e zbulon: Energjia elektrikë një lojë gjeopolitike. Ja kur filloi realisht rritja e çmimit të produkteve të shportës

6-19.jpg

Propozimi i PD-së për uljen e TVSH-së ndaj produkteve të shportës, Ahmetaj “injoron” pyetjen e gazetares: Nuk kam asnjë dokument zyrtar nga opozita

Zv/kryeministri, Arben Ahmetaj ka injoruar pyetjen e gazetares për propozimin e opozitës për të ulur TVSH-në për mallrat e shportës nga 20% në 6%. Ahmetaj konfirmoi se do të rishikojë buxhetin sepse të ardhurat kanë performuar më mirë se sipas… Read More »Propozimi i PD-së për uljen e TVSH-së ndaj produkteve të shportës, Ahmetaj “injoron” pyetjen e gazetares: Nuk kam asnjë dokument zyrtar nga opozita

Capturasgasage.jpg

Rrogat mbeten ne vend, por çmimet e produkteve ushqimore rriten. Flet pensionisti: Unë mishin nuk e kam parë as në ëndërr!

Ashtu siç ndodh rëndom, vjeshta ka sjellë rritjen e çmimeve edhe pse një gjë e tillë justifikohet se është pasojë e uljes së prodhimit. Në tregun e fruta-perimeve në Elbasan, qytetarët ankohen për rritjen e menjëhershme të çmimeve, krahasuar kjo… Read More »Rrogat mbeten ne vend, por çmimet e produkteve ushqimore rriten. Flet pensionisti: Unë mishin nuk e kam parë as në ëndërr!

coko.jpg

Me përmbajtje kancerogjene, fillon tërheqja e ketyre produkteve nga marketet në Shqipëri, ja cilat marka

Pas alarmit të dhënë nga Bashkimi Europian ka nisur edhe në Shqipëri mbledhja nga marketet e akulloreve  të kompanisë “Mars”, të cilat është vërtetuar se kanë përmbajtje kancerogjene. Më konkretisht, bëhet fjalë për oksid etileni, i cili është konstatuar në… Read More »Me përmbajtje kancerogjene, fillon tërheqja e ketyre produkteve nga marketet në Shqipëri, ja cilat marka

mish.png

Helmimi nga i nxehti/ IKSHPK thirrje qytetarëve: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut, suxhukut e produkteve të ngjashme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje për qytetarët që të bëjnë kujdes të shtuar gjatë gatimit, ruajtjes, shpërndarjes dhe konsumit të ushqimit. Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, nga Instituti kanë thënë se “shumë herë jemi… Read More »Helmimi nga i nxehti/ IKSHPK thirrje qytetarëve: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut, suxhukut e produkteve të ngjashme