Përdhunimi i vajzës 15 vjecare në Mirditë ka sjell një efekt të konsiderueshëm mes rrjeteve sociale vecanërisht, ku ka pasur reagime të shumta që kanë dënuar ashpër këtë rast makabër.

Pesë persona abuzuan fizikisht dhe seksualisht me të miturën për disa muaj me radhë, dhe kjo e ka shkundur një pjesë të opinionit publik.

Të dielën në datë 23 maj është lajmëruar në Tiranë një marrshim me moton “Mos ma vrit fëmijerine”.

Aktiviteti do të jetë të dielën në orën 12 e 30 në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, duke marrë shkas jo vetëm nga rasti I Mirdites por edhe nga shifrat alarmante të këtyre krimeve.

1 fëmijë përdhunohet cdo pesë ditë në Shqipëri, shifra vërtet të rënda që duhet të na bëjnë të reflektojmë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re