Kujdeset 13 orë në ditë për të moshuarit me koronavirus, adoleshentja: Duhet ta kuptoni...

Një adoleshente angleze e cila punon në repartin ku ndodhen pacientët me koronavirus ka ndarë një foto të sajën në përpjekje për për të...

Pacienti 30-vjeçar me koronavirus humb jetën, u kërkoi mjekëve që të shpëtonin dikë tjetër

Një DJ i njohur nga Anglia, i cili prej dy vitesh ka luftuar leuceminë, u kërkoi mjekëve që të shpëtonin jetën e dikujt tjetër...

Propozim në kohë pandemie, artisti: “Mora biletën e fundit për t’i propozuar të dashurës...

Eihab Boraie është një artist multimedial, organizues festivalesh dhe shkrimtar i pavarur, i cili ka fituar shumë çmime ndërkombëtare dhe tani është anëtar i...

Gjithmonë një hap para! Gjermania merr vendimin e rëndësishëm për “luftën” ndaj koronavirusit

Gjermania është një ndër shtetet që po menaxhon më së mirë situatën e koronavirusit të ri, COVID-19.Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në WoldMeter,...

Çfarë të zgjidhni dhe si të hani shëndetshëm gjatë karantinimit?

Duke e vlerësuar stilin e jetesës si një mjet të fortë të luftës kundër koronavirusit, Organizata Botërore Shëndetësisë (OBSH) nxori një udhëzues se si...

Ekspertët mjekësore flasin rreth pandemisë që ka pushtuar botën

12 profesorë të njohur të shkencave mjekësore në mbarë botën kanë dhënë mendimin e tyre lidhur me pandeminë e koronavirusit të ri që ka...

Mjekët anuluan dasmën për shkak të koronavirusit, miqtë i organizojnë një ceremoni në spital

Epidemiologët Jen Andonian dhe Matt Shearer në 20 mars të këtij viti kishin planifikuar të zhvillonin dasmën e tyre. Megjithatë, planet nuk shkuan ashtu siç...

Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin

Që me konfirmimin e rasteve të para, rreth koronavirusit kanë qarkulluar shumë mite. Për këtë arsye, ekspertët e shëndetit kanë sugjeruar gjithmonë që këshillat...

Qyteti në Lombardi qe askush nuk është prekur nga koronavirusi. Mjeket po studiojne rastin

Në Itali, rajoni më i goditur nga koronabvirusi, është dhe më i pasuri i vendit, Lombardia. Por aty ndodhet një qytezë me njëmijë banorë ku askush...

Shenjat dhe Siptomat e KoronaVirusit! Si dallohen? Kush eshte me i rrezikuar?!

Shenjat dhe Siptomat e KoronaVirusit! Si dallohen? Kush eshte me i rrezikuar?!

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT