16.6 C
Berat
Sunday, April 21, 2019

Rusi 34-vjeçar me tre gra: dua të kem pesëdhjetë fëmijë

  Rusi 34-vjeçar Ivan Sukhov jetoni i lumtur me tre gra, siç janë dhe ato të lumtura me të, e gjithashtu me njëra-tjetrën. Natalia është gruaja...

A e dini çfarë i ndodh trupit të njeriut kur goditet nga rrufeja? (Foto)

Goditjet nga rrufeja lënë shenja të kuqe shpesh në formën e një luleje në trupin e njerëzve që i kanë mbijetuar një fundi fatal. Rreth...

Trump-it i ngjitet në këpucë letra e tualetit, ja reagimi i tij

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump edhe njëherë ka fituar vëmendjen e mediave. Ai derisa po hynte në aeroplanin presidencial Air Force One, në këpucën e...

Një trup i ri qiellor u zbulua jashtë sistemit diellor me përmasa të Neptunit...

Astronomët kanë zbuluar një satelit përtej sistemit diellor, transmeton Anadolu Agency (AA). Hulumtues nga Universiteti Columbia në SHBA njoftuan se pas vëzhgimeve që kanë bërë...

Pamjet prekëse të 53 vjeçarit i cili dha për donacion organet derisa po ndrronte...

Një njeri i cili po vdiste u përcjell nëpër korridor me një ecje respekti nga dhjetëra mjek, familjar dhe miq. Kjo pasi, ai kishte vendosur...

Gjendet misteri më i madh i numrit zero, ja për çfarë bëhet fjalë

Kërkuesit nga Universiteti i Oksfordit analizuan dorëshkrimin e Bakhshalit, teksti matematikan më i vjetër dhe përcaktuan origjinën e simbolit. Zeroja sot njihet si një formë...

Dalin në shitje këpucët më të shtrenjta në botë, ja sa kushtojnë (Foto)

  Harrojini këpucët e kristalta të Hirushes. Këpucët më të kërkuara nga të gjitha gratë në botë janë prej ari dhe me diamante dhe kanë...

Gjenden të hedhura anës autostradës një ‘mal’ me euro (Foto)

Policia ka rikuperuar kartëmonedha bankare me vlerë më shumë se 200,000 euro, pasi një motorist që kaloi rrugës vuri re të hollat të shpërndara...

Mësoni disa fakte interesante për uraganet

Njihuni me shatatë fakte interesante për krijimin e uraganeve. Uraganet janë stuhi tropikale me shpejtësi të erës mbi 257kmh. Ato mund të lëshojnë më shumë...

10 këshillat e mira për investimet nga Warren Buffett

Warren Buffett është pa dyshim një nga investitorët më të njohur dhe të respektuar. Ai është i njohur gjithashtu për natyrën e tij popullore...

Gjenitë e teknologjisë nuk i lejojnë fëmijët e tyre që të kenë smartfonë, ja...

Nxënësit janë kthyer në klasa dhe prindërit më në fund mund të gjejnë qetësi nga shqetësimi për përdorimin e tepërt të ekranit nga ana...

Këto janë punët më stresuese në botë

Çdo person i punësuar ndihet i stresuar herë pas here. Niveli i stresit që e përjetojmë varet nga ajo se çfarë profesioni dhe pozite...

Ky është adoleshenti që mbijetoi 49 ditë i vetëm në det

Një djalë 18-vjeçar indonezian është shpëtuar pasi kaloi 49 ditë në det në një kasolle peshkimi. Aldi Novel Adilang u zbulua nga një anije me...

Ja cila është pasaporta më e vlefshme në botë

Henley & Partners ka publikuar tradicionalisht një listë të pasaportave më të vlefshme në botë sipas numrit të vendeve që lejojnë hyrjen falas. Vendin e...

Harta e vitit 1870: ‘Britania i kthen shpinën një Europe kaotike’

Harta satirike e vitit 1870 tregon një Europë në krizë, të përçarë e me tensione që në korrik të atij viti u konkretizuan me...

Ja shenjat që tregojnë se ju do të pasuroheni shumë shpejt

Të gjithë kanë mundësi për t’u bërë të pasur, por jo të gjithë dinë ta shfrytëzojnë këtë mundësi, të paktën kështu mendon Steve Siebold,...

Më këtë datë bllokohet interneti në tërë botën

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor. Atë ditë do ndryshohet “zona e sigurisë” si proces për të rritur...

Këto janë 16 faktet shokuese rreth Adolf Hitlerit

Adolf Hitleri është një ndër diktatorët më famëkeq në historinë njerëzore, ai ishte përgjegjës për vdekjen e rreth 85 milionë njerëzve. Emri i tij sjell...

Rruga më e rrezikshme në botë gjendet afër Ballkanit

Një rrugë malore mes provincave Trabzon dhe Bayburt në verilindje të Turqisë, e cila është cilësuar si “rruga më e rrezikshme në botë”, do...

Ja misteret e mëdha që fshehin këto objekte

Përpos arkitekturës dhe madhështisë që mbartin, ndërtesat dhe statujat ikonë të botës fshehin detaje mistike që shumë pak prej nesh i kanë vënë re....

Imazhi që po bën xhiron e botës, 1616 shiringa për të sjellë në jetë...

Një imazh ka bërë xhiron e rrjetit dhe ka prekur mjaft persona. Fotoja flet për ëndrrën e një çifti për t’u bërë me fëmijë dhe...

Vëmendje! Në këtë vend nuk duhet ta lini kurrë telefonin

Xhepi është vendi më i keq që të mbahet telefonin, dhe prap këtë e bëni shumë shpesh. Përveç kësaj, është shumë lehtë për t’u thyer,...

Çfarë e pret botën në 2000 vitet që pasojnë

A keni dëgjuar për udhëtimet në kohë? Të jetë e vërtetë që mund të udhëtojmë në të ardhmen me ndonjë anije kozmike? Paul Amadeus Dlenach,...

Zbulohet një thesar i madh në detin Adriatik, ja për sa miliona bëhet fjalë...

Një grup zhytësish kanë gjetur në një anije të zhytur që besohet se përmban thesar me vlerë dhjetëra miliona euro, shkruan ‘Ansa’. Anija i përket...

Rezidencë me 12 shërbyes, njihuni me jetën luksoze të studentes

Vajza e një miliarderi indian po punëson 12 punonjës që do të kujdesen për të gjatë viteve të Universitetit. Prindërit e studentes së paidentifikuar...

‘Djali ‘përkëdhelet’ me pitonin gjigand, shihni çfarë bëjnë prindërit e tij

Një video e disa prindërve që qeshin, teksa fëmija e tyre rrokulliset mbi trupin e një pitoni gjigand dhe luan me reptilin për rreth...

Alarmojnë shkencëtarët: Toka shumë shpejt do të ndalojë së rrotulluari

Njerëzimi do të zhvendoset dhe do të jetojë në Mars. Miliarderi Elon Musk ka bërë publike planet e kompanisë se tij “SpaceX” për të...

Kroaci, gjendet thesari nënujor me vlerë qindra milionë euro

Një grup zhytësish kroatë gjetën në një anije të zhytur që ndoshta përmban thesar me vlerë dhjetëra miliona euro, shkruan “Ansa”. Anija i përket mbretit...

Në botë 750 milionë persona nuk dinë të lexojnë dhe shkruajnë

Edhe pse numri i personave që shkruajnë e lexojnë është rritur ndjeshëm në 50 vitet e fundit, në mbarë botën ndodhen ende 750 milionë...

Zbulohet misteri i madh! Ja çfarë fshehin piramidat

Shumë studiues menduan se varret egjiptiane u ndërtuan për të nxjerrë në pah madhështinë e faraonëve. Dhe kjo është ajo që kemi studiuar në shkollë....

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

10,778FansaPëlqeje
440AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT