Skip to content

POLITIKA

PD ngre grupin e punës për zgjidhjen e situatës në parti, ftesë deputetëve të Berishës për t’iu bashkuar

Partia Demokratike do të krijojë një grup pune me anë të së cilës synohet gjetja e një zgjidhje të përbashkët për situatën brenda selisë blu. PD njofton se në këtë grup pune do të përfshihen anëtarë të Kryesisë, Grupit Parlamentar… Read More »PD ngre grupin e punës për zgjidhjen e situatës në parti, ftesë deputetëve të Berishës për t’iu bashkuar

Tensione e debat në mbledhjen e kryesisë së PD-së, Gjana përplaset me Bushatin: Ti je dhe derë e madhe. Deputeti: Të kthej përgjigje mirë, por je në moshë

Mbledhja e Kryesisë së PD-së e thirrur pasditen e sotme është shoqëruar me debate dhe tensione. Debati ka nisur pas thirrjeve për bashkim të deputetit Helidon Bushati, që ka shkaktuar reagimin e Jemin Gjanës. Ai tha se një gjë e… Read More »Tensione e debat në mbledhjen e kryesisë së PD-së, Gjana përplaset me Bushatin: Ti je dhe derë e madhe. Deputeti: Të kthej përgjigje mirë, por je në moshë

VIDEO: “Fytyra” e kësaj PD-jë, Ervin Salianji shkon me tuta në takimin e Kryesisë së PD dhe hap derën me këmbë

Nëse do të shohësh se si është katandisur Partia Demokratike, mjafton të shohësh fjala vjen një personazh qesharak si Ervin Salianji, që prej disa vitesh bën “politikën e madhe” të këtij vendi. Është qesharak jo vetëm si politikan, por edhe… Read More »VIDEO: “Fytyra” e kësaj PD-jë, Ervin Salianji shkon me tuta në takimin e Kryesisë së PD dhe hap derën me këmbë