QARKU BERAT

QARKU BERAT

berat permbytje

Bllokohen pusetat dhe kanalizimet/ Uji ‘pushton’ qendrën e qytetit të Beratit brenda 30 minutave, vështirësohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi i furishëm që qendra e qytetit të Beratit të notojë në ujë. Gazetarja Eneida Petova raporton për “BalkanWeb” se si pasojë e rreshjeve të shiut është mbuluar nga uji vendi i quajtur “Axhensi” në… Read More »Bllokohen pusetat dhe kanalizimet/ Uji ‘pushton’ qendrën e qytetit të Beratit brenda 30 minutave, vështirësohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

berat-1.jpg

Bënte ‘namin’ me shpërndarjen e kokainës në qytet, arrestohet 56-vjeçari në Berat (EMRI+DETAJET)

  DVP Berat Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza. Bie në prangat e Policisë 56-vjeçari që posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike kokainë. Sekuestrohet lëndë narkotike kokainë e ndarë në doza. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve… Read More »Bënte ‘namin’ me shpërndarjen e kokainës në qytet, arrestohet 56-vjeçari në Berat (EMRI+DETAJET)

burri-tradhetohet

Nga tradhtia te dhuna/ Rrëfimi i 40-vjeçarit invalid nga Berati: Si m’i mori gruaja shtëpitë dhe paratë. I bleu makinë të dashurit

Eshtë 40 vjeç, invalid, dhe me një brengë të madhe. Humbi martesën, pasurinë dhe prej gushtit nuk takon 3 fëmijët e tij. Kjo është historia e Lefter Rukut nga Berati. Pas 15 vitesh martesë ai tregon se bashkëshortja e tradhtonte… Read More »Nga tradhtia te dhuna/ Rrëfimi i 40-vjeçarit invalid nga Berati: Si m’i mori gruaja shtëpitë dhe paratë. I bleu makinë të dashurit

jdfjhgjdkgh.jpg

Ushtronin lojëra fati ilegalisht, arrestohet 26 vjeçari në Kuçovë dhe procedohet penalisht një tjetër, ja çfarë u sekuestroi policia (DETAJET)

  Kuçovë Vijojnë kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Si rezultat i kontrolleve janë goditur dy raste të aktivitetit të kundërligjshëm në fushën e lojërave të fatit. Arrestohet 1 shtetas dhe procedohet penalisht 1 shtetas tjetër që ushtronin… Read More »Ushtronin lojëra fati ilegalisht, arrestohet 26 vjeçari në Kuçovë dhe procedohet penalisht një tjetër, ja çfarë u sekuestroi policia (DETAJET)

Berat-banoret.png

Ankohen banorët e një lagjeje në Berat: Po pimë ujë me fekale, tubacionet janë çarë, askush nuk na dëgjon

Banorët e pallatit 241 në lagjen “Jani Vruho” në Berat ankohen për çarjen e tubacioneve të ujërave të zeza, që janë përzierë me tubacionin e ujit të pijshëm. Çarja e tubacioneve nëntokësore ka bërë që në çezmat e tyre të… Read More »Ankohen banorët e një lagjeje në Berat: Po pimë ujë me fekale, tubacionet janë çarë, askush nuk na dëgjon

policia-berat.jpg

“Më erdhën në shtëpi me shkopa bejsbolli e na kërcënuan”, pas denoncimit, Policia e Beratit nis procedimin penal ndaj dy personave. Zbardhen dëshmitë: I kërkuam falje, por…

Pas denoncimit të bërë dje në media nga një 34-vjeçar, që deklaroi se ishte dhunuar dhe kërcënuar me jetë nga disa persona në banesën e tij, ka reaguar zyrtarisht sot Drejtoria Vendore e Policisë Berat. Sipas policisë, ka nisur procedimi… Read More »“Më erdhën në shtëpi me shkopa bejsbolli e na kërcënuan”, pas denoncimit, Policia e Beratit nis procedimin penal ndaj dy personave. Zbardhen dëshmitë: I kërkuam falje, por…