Kuriozitete

instagram-down-facebook-whatsapp.jpg

“Shpresa vdes e fundit!” Ekspertët e ‘Facebook-ut’ provuan t’i rivendosnin manualisht serverat në Kaliforni, rikthehen pas 7 orësh ‘WhatsApp’ dhe ‘Instagram’, bien përsëri

  Facebook dhe Instagram u rikthyen në funksionim minutat e para pas mesnate të martën, pas një mbyllje prej shtatë orësh, që i kushtoi drejtorit ekzekutiv Mark Zuckerberg rreth 7 miliardë dollarë humbje. “WhatsApp”, në pronësi të “Facebook”, duket se… Read More »“Shpresa vdes e fundit!” Ekspertët e ‘Facebook-ut’ provuan t’i rivendosnin manualisht serverat në Kaliforni, rikthehen pas 7 orësh ‘WhatsApp’ dhe ‘Instagram’, bien përsëri

breshke.jpg

Nga një burrë me pemë në kokë deri tek një pasagjer me breshkë, shkrepjet më ‘perfekte’ dhe të çuditshme të njerëzve teksa udhëtojnë (FOTO)

Nga një burrë që udhëtonte me një pemë të Krishtlindjes në kokë, deri tek një pasagjer me një breshkë. Këto janë vetëm dy fotografitë nga disa fotografi që përdoruesit e mediave sociale kanë ndarë me të tjerët, raportojne mediat e… Read More »Nga një burrë me pemë në kokë deri tek një pasagjer me breshkë, shkrepjet më ‘perfekte’ dhe të çuditshme të njerëzve teksa udhëtojnë (FOTO)

nora-roberti.jpg

Familje e papërgjegjshëme? Në ditën e parë të shkollës, veshja e vajzës së Norës dhe Robertit do ju lerë pa fjalë (FOTO)

  Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë emrat më të njohur të showbizit shqiptar. Prej vitesh ata janë divorcuar po të dy e respektojnë njëri-tjetrin si dy shokë që në mes kanë edhe një vajzë. Vajza e çiftit quhet Renee… Read More »Familje e papërgjegjshëme? Në ditën e parë të shkollës, veshja e vajzës së Norës dhe Robertit do ju lerë pa fjalë (FOTO)

marrja.jpg

Konsumimi i tepërt i kësaj vitamine të zakonshme mund të çojë në humbjen e shikimit dhe dëme serioze në mëlçi

  Vitaminat dhe suplementet janë pjesë e shumë prej regjimeve tona të përditshme shëndetësore. Në fund të fundit, kur përpiqeni të jetoni një jetë të gjatë dhe të shëndetshme, marrja e ushqyesve të duhur është shumë e rëndësishme! Sidoqoftë, hulumtimet… Read More »Konsumimi i tepërt i kësaj vitamine të zakonshme mund të çojë në humbjen e shikimit dhe dëme serioze në mëlçi

nami.jpg

Videoja që po bën xhiron e rrjetit, luan me ‘buzuki’ teksa operohet në tru, i dedikon këngë gruas së tij

  Një video është bërë virale në Greqi pasi një 37-vjeçar po luante me ‘buzuki’ në sallën e operacionit, teksa mjekët e operonin në tru. Vegla muzikore në duart e 37-vjeçarit Dimitris Kyrtsos “theu” heshtjen që zakonisht mbizotëron mbi tryezën… Read More »Videoja që po bën xhiron e rrjetit, luan me ‘buzuki’ teksa operohet në tru, i dedikon këngë gruas së tij