23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

NDODH NË BERAT/ Ngacmonte një vajzë, prangoset i riu

Një 35-vjeçar nga Berati është arrestuar pas kallëzimit të bërë për ngac*mim sek*ual. Në pranga u vu S.T. 35 vjeç, pasi ka bërë kallëzim shtetasja...

Tragjike në Berat, nëna e pesë fëmijëve vetëvaret në Ditën e Gruas

BERAT - Një 64-vjeçare nga fshati Drenovicë në fshatin Kutalli të Urës-Vajgurore mësohet se i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm. Hava Shehu,...

Për çdo situatë ka zgjidhje, jo vetëgjyqësi

Nga Edlira Durmishaj* Të kujdesesh për njerëzit, objektet rreth teje, jetën, veten, është akt maturimi. Në një thënië profetike gjejmë këtë postulat të lartë “Padyshim se gjaku...

Usta Adushi, mjeshtri i këpucëve që nuk lodhet

Në Berat të gjithë e njohin si usta Adushi. Adush Civeja nuk është penduar kurrë që e zgjodhi profesionin e këpucarit. Punon ende pa...

Berat, ‘Shtyu të parën gruan, pastaj vet”, zbardhet dëshmia tronditëse

  BERAT “Pamë që plaku e shtyu gruan dhe pak sekonda më vonë u hodh dhe vet”. Kjo ka qenë dëshmia tronditëse e një prej dëshmitarëve...

Për prindërit dhe mësuesit: përse Halloween-i nuk duhet kaluar me një “hajt mo”…

  Nga Klodi Smajlaj Më habisin reagimet e disa prindërve për festimet e Halloween-it nëpër shkolla nga fëmijët e tyre. Le që një pjesë e tyre...

Mësuesja nga Berati arrin me sukses në finalen e eventit “Mësuesi i Vitit 2018”

Çmimi Kombëtar “Mësuesi i Vitit  2018’’, nisëm kjo e organizuar nga Koalicioni për Arsimin në Shqipëri – ACE, Qendra për Mbrotjen e të Drejtave...

Emigracioni rrit numrin e divorceve në Berat

  S.K, 24 vjeç nga Morava e Beratit zbret me nxitim shkallët e Gjykatës së Shkallës së Parë, ku tashmë është vendosur fati i martesës...

Tragjike në Berat, 24-vjeçarja i jep fund jetës duke u varur në banesë

  BERAT– Një 24-vjecare në Berat i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në banesë. Ngjarja ka ndodhur dje në fshatin Sadovicë, teksa familjarët...

Gruaja nga Berati rrëfen dhunën e ish-bashkëshortit: Je pronë e imja!

Një 42-vjecare ka rrëfyer në emisionin ‘Me zemër të Hapur’ në News24 peripecitë e martesës si dhe dhunën fizike dhe psikologjike të ushtruar nga...

U theren me thika për një fjalë goje, detaji i çuditshëm nga krimi

Tre të rinj janë plagosur me thikë në Lushnje nga një person rreth 40 vjeç vetëm për një fjalë goje. Mësohet se tre kushërinj...

Pasi abuzoi seksualisht me fëmijët jetimë, këtë gjë kërkon pedofili anglez në Shqipëri

  John David Brown 66 vjeçari anglez i dënuar për abuzime seksuale me të mitur në një jetimore në Shqipëri, mund të fitojë lirinë. Brown, pretendon...

Axhenda neokomuniste ndërmjet negacionizmit dhe LGBT

Nga GJERGJ META Tri çështje kanë zënë faqet e shtypit dhe kanë shkaktuar debat në opinionin publik, në këto kohët e fundit në Shqipëri. E...

Raporti i Bankës: Thellohet pabarazia në Shqipëri!

  3.7% e depozituesve në bankat shqiptare kanë më shumë se gjysmën e parave. Pabarazia në Shqipëri në fund të vitit 2017-ë është thelluar më...
video

SONDAZH NGA BERATI TV/ BERATI I THOTE JO TRAJNIMIT NE SHKOLLA NGA KOMUNITETI LGBT:...

SONDAZH NGA BERATI TV/ QYTETARET E BERATIT I THONE JO TRAJNIMIT NE SHKOLLA NGA KOMUNITETI LGBT: 96% KUNDER

Ndahet nga jeta mjeku beratas Lefter Muço/ Isuf Kalo: Përse ike nga ne Buli?

  Nga Isuf Kalo/ Buli, kolegu im, miku im i shtrenjtë përse ike? Përse? Ike së pari nga Shqipëria, kalove përtej oqeanin deri larg në Amerike....

Shërbimi Social në Berat ndihmon të moshuarin e sëmurë dhe të braktisur

  Gjatë ditës së sotme Shërbimi Social në Berat i ka ardhur në ndihmë 82 vjeçarit Sherif Shanit i cili ndodhej në gjendje të vështirë...

Feja që promovon homoseksualizmin po predikohet në shkolla

Nga Fitim Zekthi Qeveria e sotme shqiptare, pavarësisht se është e dhënë fuqimisht pas koncesioneve ndaj privatëve, investimeve mes bashkëpunimit privat-publik, pas lidhjeve të forta...

DAR Berat fiton ‘’Çmimin e Cilësisë’’

Drejtoria Arsimore Rajonale Berat ka fituar ‘’Çmimin e Cilësisë’’ së BID në Kategorinë e Artë në Konventën Ndërkombëtare të Cilësisë së BID, që do...

Martesat gay, ish-ministri i Drejtësisë Manjani: Të rinjëve ju mësohen pislliqe nga Ambasada e...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një status në rrjetin social facebook, shkruan se çfarë po ju mëson Ambasada Amerikane dhe Fondancioni Soros, të...

Lagështi dhe kushte skandaloze në gjimnazin Babë Dudë Karbunara, Bashkia ia hedh “topin” MAS

  Edhe pse është një nga gjimnazet më të mëdhaja të Beratit, dhe një nga më të suksesshmit në rang kombëtar, Gjimnazi Babë Dudë Karbunara...

Djali nga Berati i shet mobiljet e shtëpisë për kazinotë, e ëma ia “tregon...

  I fiksuar pas lojrave të fatit, një 41 vjeçar nga Berati nuk ka kursyer as mobiljet dhe orenditë shtëpiake të nënës së tij. Megjithatë duket...

Kushte skandaloze/ Ja si mësojnë fëmijët në Skrapar

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video sipas tij të bërë në një fshat të Skraparit. Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama dhe ministren e...

Fuga: Mësues mos pranoni lekë në zarfe për 7-mars, ndërsa ministria fle

Akademiku Artan Fuga përcjell një mesazh të fortë përmes me një stataus në rrjetin e tij social Facebook. Me rastin e 7-marsit ai thekson...

Për “Lumturinë” e fundit në Top Channel: sa i sinqertë ishte pastori në kërkesën...

Emisioni “Dua të bëj të lumtur” në Top-Channel, solli në arenën e ekranit shqiptar një nga dhimbjet më të mëdha me të cilën përballen...

Dalin kandidatët për në Komitetin Ekzekutiv

Në datën 7 shkurt Asambleja e Përgjithshme në FSHF do të votoj jo vetëm për presidentin por edhe Komitetin Ekzekutiv, organizmi më i rëndësishëm...
video

Lidhja e Hoxhallareve të Shqipërisë kritike ndaj përmbajtjes me të cilën trajnohen mësuesit

TV Berati lajme/ : Reagon "Lidhja e Hoxhallareve të Shqipërisë": Analizë kritike ndaj përmbajtjes me të cilën trajnohen mësuesit e shkollave publike, në...

“A të vras veten, a të shes trupin?!”, letra prekëse e studentes nga Kuçova...

  E kemi thënë shpesh që shoqëria jonë nuk është e arsimuar, ne mësojmë vetëm të shkruajmë dhe të lexojmë, mendimi kritik ka “vdekur” në...
video

Takimi i Mengjesit ne TV Berati: “shtepia e perbashket”

Takimi i Mengjesit ne TV Berati: "shtepia e perbashket"

Berati mbetet destinacion turistik edhe në stinën e dimrit

Berati vazhdon të jetë destinacioni i preferuar i turistëve, ku gjatë periudhës janar-nëntor është vizituar nga 40.605 vendas dhe të huaj. Edhe në stinën e...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT