Skip to content

POLICANI

BASHKIA POLICAN

Kompania One “afron” kanionet e Osumit në qytetin e Beratit, reagon Bashkia Skrapar: Berati nuk ka aspak nevojë për këtë “dhuratë”

Reagim i Kryetarit të Bashkisë, zotit Adriatik Mema, lidhur me spotin e Kompanisë One Telecommunications: Në cilësinë e Kryetarit të Bashkisë Skrapar, duke përcjellë edhe zërin e qytetarëve të Skraparit, por jo vetëm, kërkoj saktësimin e informacionit që përmban spoti… Read More »Kompania One “afron” kanionet e Osumit në qytetin e Beratit, reagon Bashkia Skrapar: Berati nuk ka aspak nevojë për këtë “dhuratë”

Terrorizon qytetarët brenda lokalit në Poliçan, 44-vjeçari tenton të godasë me thikë efektivët e policisë

Poliçan Shërbimet e Policisë Poliçan, pas telefonatave të marra nga qytetarët se në ambientet e një lokali në qendër të qytetit, një shtetas po kërcënonte me thikë qytetarët, kanë shkuar menjëherë në këtë lokal, ku kanë konstatuar dhe neutralizuar shtetasin… Read More »Terrorizon qytetarët brenda lokalit në Poliçan, 44-vjeçari tenton të godasë me thikë efektivët e policisë

Reshjet e dëborës sjellin problematikat e para në Skrapar, kush janë rrugët që kalohen me vështirësi (VIDEO)

  Rreshjet e dëborët që kanë rënë me intensitet të lartë gjatë gjatë natës së djeshme në zonat malore, kanë shkaktuar edhe problematikat e para në qarkun Beratit. Sipas Shtabit të Emergjencave në Peefekturën e Beratit, reshjet e bëborës janë… Read More »Reshjet e dëborës sjellin problematikat e para në Skrapar, kush janë rrugët që kalohen me vështirësi (VIDEO)

“Furtunë” në policinë e Beratit, ndryshimet prekin çdo sektor drejtues, cilët janë të emëruarit e rinj (EMRAT)

Prej 2-javësh në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat kanë vijuar ndryshimet në rang drejtuesit dhe emërimet e reja nuk kanë prekur vetëm DVP Berat por edhe të pesta komisariatet e kësaj drejtorie. Ndryshimet dhe emërimet e reja janë kryer me… Read More »“Furtunë” në policinë e Beratit, ndryshimet prekin çdo sektor drejtues, cilët janë të emëruarit e rinj (EMRAT)