POLICANI

BASHKIA POLICAN

thike-1.jpg

Terrorizon qytetarët brenda lokalit në Poliçan, 44-vjeçari tenton të godasë me thikë efektivët e policisë

Poliçan Shërbimet e Policisë Poliçan, pas telefonatave të marra nga qytetarët se në ambientet e një lokali në qendër të qytetit, një shtetas po kërcënonte me thikë qytetarët, kanë shkuar menjëherë në këtë lokal, ku kanë konstatuar dhe neutralizuar shtetasin… Read More »Terrorizon qytetarët brenda lokalit në Poliçan, 44-vjeçari tenton të godasë me thikë efektivët e policisë

hasje.jpg

Reshjet e dëborës sjellin problematikat e para në Skrapar, kush janë rrugët që kalohen me vështirësi (VIDEO)

  Rreshjet e dëborët që kanë rënë me intensitet të lartë gjatë gjatë natës së djeshme në zonat malore, kanë shkaktuar edhe problematikat e para në qarkun Beratit. Sipas Shtabit të Emergjencave në Peefekturën e Beratit, reshjet e bëborës janë… Read More »Reshjet e dëborës sjellin problematikat e para në Skrapar, kush janë rrugët që kalohen me vështirësi (VIDEO)

berat-2.png

“Furtunë” në policinë e Beratit, ndryshimet prekin çdo sektor drejtues, cilët janë të emëruarit e rinj (EMRAT)

Prej 2-javësh në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat kanë vijuar ndryshimet në rang drejtuesit dhe emërimet e reja nuk kanë prekur vetëm DVP Berat por edhe të pesta komisariatet e kësaj drejtorie. Ndryshimet dhe emërimet e reja janë kryer me… Read More »“Furtunë” në policinë e Beratit, ndryshimet prekin çdo sektor drejtues, cilët janë të emëruarit e rinj (EMRAT)

droga.jpg

Zbulohet një parcelë me drogë në Skrapar, arrestohen dy persona, e pëson dhe kryeplaku i fshatit

  Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i tentativës për kultivimin e bimëve narkotike. Finalizohet me sukses operacioni policor “Dobrenja” Arrestohen në flagrancë 2 shtetas si dhe procedohet penalisht Kryetari i fshatit. Sekuestrohen fara cannabis, 1 armë gjahu dhe disa… Read More »Zbulohet një parcelë me drogë në Skrapar, arrestohen dy persona, e pëson dhe kryeplaku i fshatit

policia-4.jpg

Kapet një parcelë me kanabis në Skrapar, arrestohen nënë e bir, shpallet në kërkim kryefamiljari (Momenti kur efektivët ‘mezi’ shkulin lëndën narkotike)

  Policia e Skraparit ka evidentuar dhe ka asgjësuar një parcelë të sapo mbjellë me kanabis. Siç shihet dhe në videon e meposhtme, efektivët e policisë janë filmuar në aksion duke shkulur lëndën narkotike. Policia ka bërë të mundur arrestimin… Read More »Kapet një parcelë me kanabis në Skrapar, arrestohen nënë e bir, shpallet në kërkim kryefamiljari (Momenti kur efektivët ‘mezi’ shkulin lëndën narkotike)

gjoba.jpg

Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar, gjobit biznesin

Rreth një javë pasi e shpalli kryeministri Edi Rama aksionin për lirimin e rrugëve nga bizneset që tregtojnë aty pranë, në Berat Policia rrugore ka nisur gjobitjen e bizneseve. Policia Rrugore ndëshkon me masë administrative një subjekt që kishte zënë… Read More »Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar, gjobit biznesin