POLICANI

BASHKIA POLICAN

ARDIT-CELA-756x450

Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal!  As ambulancë nuk i dhanë, banditët do e marrin përgjigjen pas 25 prillit

Kandidati i LSI Berat, Ardit Çela i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ të Bashkim Hoxhës në News24 ka komentuar ngjarjen e djeshme në Poliçan ku u dhunua anëtari i LSI, Luan Tare. Dyshohet se Tare u dhunua nga… Read More »Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal!  As ambulancë nuk i dhanë, banditët do e marrin përgjigjen pas 25 prillit

Screenshot_1-3-770x424

“Do të prisja me mall, por po merrem me fushatën e PD”, Rama tregon bisedën me një subjekt në Berat: Pavarësisht se do humbasësh, takohemi pas 25 prillit

Kryeministri Edi Rama është ulur sot në një drekë me mësues të Poliçanit dhe të Beratit, ndërsa nuk i kurseu as batutat. Gjatë fjalës së tij, Rama theksoi se mandati i tretë duhet për të konsoliduar çdo sektor. Ndër të… Read More »“Do të prisja me mall, por po merrem me fushatën e PD”, Rama tregon bisedën me një subjekt në Berat: Pavarësisht se do humbasësh, takohemi pas 25 prillit

tomorice.png

Stuhia e dëborës shkakton probleme në zonën e Skraparit, izolohen dhe mbeten në errësirë disa fshatra

  Ulja e menjëherëshme e temperaturave ka sjellë një sërë problemesh në qarkun e Beratit .Fshatrat e njësisë administrative Potom dhe Gjerbës janë pothuajse të izoluar ndërsa fshatrat eTomorricës ndodhen nën pushtetin e errësirës. Burime pranë Bashkisë Skrapar bëjnë me… Read More »Stuhia e dëborës shkakton probleme në zonën e Skraparit, izolohen dhe mbeten në errësirë disa fshatra

skraparrr.jpg

Sherri me dy të plagosur rëndë në Çorovodë, ngjarja ishte e paralajmëruar (një prej të plagosurve me të shkuar kriminale)

  Fax news mëson detaje të reja nga plagosja e dyfishtë që ka ndodhur paraditen e sotme në Çorovodë, ku dy të rinj u nisën me helikpter drejt Tiranës në gjendje të rëndë. Mësohet se sherri ka ndodhur në mënyrë… Read More »Sherri me dy të plagosur rëndë në Çorovodë, ngjarja ishte e paralajmëruar (një prej të plagosurve me të shkuar kriminale)

p2.png

“Jam në mes të të ftohtit”, babai me dy fëmijët: Prefektura dhe Bashkia Poliçan më sorollatin, shtëpia po shembet

  Gramoz Minollari dhe dy fëmijët e tij, 12 dhe 7-vjeç, jetojnë prej 6-vjetësh në një banesë të shkatërruar totalisht. Me mure të çara, me tavan të rrëzuar, pa asnjë ngrohje, pa ushqim dhe në kushtet ekstreme të varfërisë jeton… Read More »“Jam në mes të të ftohtit”, babai me dy fëmijët: Prefektura dhe Bashkia Poliçan më sorollatin, shtëpia po shembet