23.4 C
Berat
Tuesday, June 18, 2019

Kriza politike, krimi dhe korrupsioni, Rama flet për “Al Jazeera”: Ndryshimi i datës së...

“Qëllimi kryesor kombëtar i Shqipërisë është të bashkohet me Bashkimin Evropian, por kryeministri Edi Rama nuk mendon se vendi është gati për anëtarësim, pjesërisht...

“Basha në skandal të rëndë”, Balla: Miratojmë paketën kundër pastrimit të parave

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla shprehet se Kuvendi i Republikës nesër do të miratojë paketën ligjore me qëllim forcimin e...

Patozi prezanton avokatin Edmond Piroli: Njeriu i duhur për të ndryshuar modelin e qeverisjes...

Patozi: E djathta ja kishte borxh Kurbinit garën dhe fitoren Koordinatori i BINDJES DEMOKRATIKE, Astrit Patozi, tha dje në Laç se ka ardhur tamam koha...

Sherr me mjete të forta në Korçë, plagoset një person

Një 60 vjeçar është plagosur me sende të forta pasditen e kësaj të diele në qytetin e Korçës.   Ngjarja është regjistruar në shëtitoren “Fan Noli”.   Personi...

Breshëri “godet” Devollin, shkakton dëme të shumta në bujqësi

Zona e Devollit është përfshirë këtë të dielë nga reshje të dendura breshëri ku si pasojë janë shkaktuar dëme të shumta në bujqësi.   Banorët e...

Rama poston memen, tallet me kundërshtarët: Po Liri ku o?! Do jetë në filxhon...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kundërshtarët e tij politik me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social Instagram. Rama postoi një...

Financial Times shkrim për Shqipërinë: Reforma në drejtësi e vetmja shpresë për në BE

Media prestigjoze amerikane, Financial Times I ka kushtuar një artikull të veçantë reformës në drejtësi dhe çeljes së negociatave të Shqiprisë në BE.   Në artikull,...

Veliaj në Vaqarr: Vëmendje e shtuar ndaj fshatit, do përmirësojmë infrastrukturën

“Fshati dhe zhvillimi i ekonomisë rurale në Tiranë do të marrë një vëmendje më të madhe gjatë 4 viteve të ardhshme”, kështu deklaroi kryebashkiaku...

Opozita pret në Pogradec me protesta Ramën, ish-deputetët debate me policinë

Simpatizantë të PD e LSI nga Pogradeci, Korça e Bilishti janë mbledhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Grabovicë duke protestuar kundër kryeministrit Rama.   Së...

INTERVISTA/ Dritan Leli: Zgjedhje atipike, por qytetarët s’mund të privohen nga e drejta për...

Kandidon për mandat të dytë: Vlorën e shpëtova nga “Venecia”, tani do bëjmë edhe aeroportin Nga Fernada Cenko Partia Socialiste vazhdon me fushatën. 30 qershori nuk...
video

VIDEO/ Hazbi Kasaj “mallkon” Metën: Ishalla vdes, ngatërroi vendin. Është njeriu më i trashë...

  Kandidati për kryetar Bashkie i Këlcyrës, Hazbi Kasaj thotë se Ilir Meta ishalla vdes se ngatërroi vendin dhe veten e tij. Gjatë një prononcimi Kasaj...

Rama tallet me Metën: Iliri duhet te merrej me qetësimin e fallxhores dhe doktorit,...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Ilir Metën përsa i përket deklaratave të tij se në 30 qershor do të kishte përplasje dhe për këtë...

Dosja 339/ Gazetari Bild paralajmëron audio-përgjime të reja

Gazetari “Bild”, Pieter Tiede ka paralajmëraur se do të publikojë audio-përgjime të tjera në lidhje me dosjen 339.   Pas përgjimeve të publikuara pak ditë më...

Dosja 339/ Gazetari i Bild paralajmëron audio-përgjime të reja

Gazetari “Bild”, Pieter Tiede ka paralajmëraur se do të publikojë audio-përgjime të tjera në lidhje me dosjen 339.   Pas përgjimeve të publikuara pak ditë më...

Basha: Kam një lajm të keq për Ramën, Shqipëria s’do digjet dhe opozita...

Kreu i opozitës Lulzim Basha thotë se Edi Rama ka javë që bredh nëpër Shqipëri, sipas tij, duke ngjallur panik e duke kërcënuar sa...

“Profesor 70 vjeç, mallkon si ta kishte zënë tartakuti”, Neritan Ceka: E sfidoj Ramën...

Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në...

Gjiknuri prezanton Goron në Himarë: Vazhdojmë projektet e investimeve

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri zhvilloi një takim me banorë të Himarës ku prezantoi Jorgo Goron si kandidat...

Vendorët e Matit tentojnë të shesin pronat në fund të mandatit

Në prag të përfundimit të detyrës, drejtuesit e djathtë të Bashkisë së Matit kanë vendosur që të nxjerrin në shitje pronat publike. Në mbledhjen...

Balla nga Selaniku: Presidenti shkarkohet kur shkel Kushtetutën. Saliu, Iliri, Monika e Luli u...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla mbajti një takim me shqiptarët që jetojnë e punojnë në Selanik. Balla tha se në këto zgjedhe...

Rrëzohet nga skela, humb jetën 43 vjeçari në Lezhë

Një 43 vjeçar ka humbur jetën këtë të dielë në Lezhë si pasojë e një aksidenti në punë.   Ngjarja është regjistruar rreth orës 13:00, ku...

Mat, banorët protestë kundër ndërtimit të HEC-it

Dhjetëra banorë të fshatit Gurë i Bardhë në bashkinë e Klosit protestojnë kundër ndërtimit të hidrocentraleve.   Banorët kundërshtojnë me forcë ndërtimin e hidrocentralit në atë...

Veliaj: Saliu, Luli, Mona dhe Iliri takim në Gjirin e Lalzit pazare me Shqipërinë...

Nga Vaqarri, ku zhvilloi takimin e radhës elektoral, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, deklaroi se në një kohë që shumica mendon çdo ditë për...

Himara, destinacioni i preferuar për pushuesit e huaj

Himara ka nisur të presë turistët e huaj në këto ditë të nxehta qershori. Nuk janë vetëm nga vendet fqinjë, ata që kanë mbërritur...

“Jazëk këtu e jazëk aty, haram këtu e haram atje”, Rama ironizon Neritan Cekën:...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Neritan Cekën pasi ky i fundit bwrri thirrje pwr të mos shkuar pranë kutive të votimit më 30 qershor. Nga...

Salianji denoncon: Kryebashkiaku i Maliqit kërcënon administratën me vendin e punës

Ish-deputeti PD, Ervin Salianji ka denoncuar kryebashkiakun e Malqit se po kërcënon punonjësit e administratës që të marrin pjesë në mitingun që kryeministri Edi...

LSI thirrje PS: Kapeni javën. Shkoni te Meta dhe nisni bisedimet me ne

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Paniriti bën apel që klasa politike të përfshihet në dialog dhe të shkojnë tek Presidenti për të nisur bisedimet me...

“Më 30 qershor do ketë përplasje”, Rama: Informacionet e Metës vijnë nga filxhani i...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratën e presidentit Ilir Meta se më 30 qershor do të këtë përplasje sipas këtij të fundit. Nga Maliqi ku...

Sezoni turistik, AKT: Risi ardhja e turistëve nga Lituania dhe Rusia

Ndonëse pranvera nuk nisi mbarë në sektorin e turizmit, pasi disa agjenci të huaja turistike anuluan turet për shkak të situatës së tensionuar politike,...

Të rinjtë kërkojnë Gjermaninë, në radhë përpara Ambasadës për aplikime

Ndonëse ëndrra amerikane është një përzgjedhje fati, atë europiane shqiptarët e zgjedhin vetë. Çdo ditë në zonën e njohur si blloku i ambasadave, dyert...

INTERVISTA/ Kandidati i PS Valdrin Pjetri: Do e fitoj Shkodrën, qytetarët e kuptuan çdo...

Valdrin Pjetri flet për dhe kujton të atin e tij: Shkodra njeh veprat e babait tim, do jem në rrugën e tij Nga Fernada...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

12,304FansaPëlqeje
596AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT