SHQIPERIA

babai-i-aldi-rames.jpg

Ka qenë i arrestuar për gjymtim të ish gruas së tij?/ Babai i Aldi Ramës: Mor zotëri sot nuk flitet për këtë, unë nuk jam mir nga mendorja kur dëgjoj…

Në prononcimin e tij ekskluziv për Fax News, babai i Aldi Ramës, Rufan Rama është pyetur edhe lidhur me akuzat se ka qenë në burg për shkak të gjymtimit të gruas së tij me motorsharrë. Ai ka reaguar duke thënë… Read More »Ka qenë i arrestuar për gjymtim të ish gruas së tij?/ Babai i Aldi Ramës: Mor zotëri sot nuk flitet për këtë, unë nuk jam mir nga mendorja kur dëgjoj…

basha-1.jpg

Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore, zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese

Janë zbardhur amendamentet e plota të Partisë Demokratike për ndryshimet kushtetuese. Në dokumentin e mposhtëm sqarohet me detaje amendamentet e selisë blu për ndryshime kushtetuese, duke nisur që nga vetingu i politikanëve, apo Reforma Territoriale dhe ajo Zgjedhore. Gjithashtu, një… Read More »Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore, zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese

PD-selia1-rama-770x434.jpg

Zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese/ Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore

Zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese/ Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore Zbardhen amendamentet e plota të Partisë Demokratike për ndryshimet kushtetuese.Në dokument sqarohen me detaje amendamentet e selisë blu për ndryshime kushtetuese, duke nisur që nga… Read More »Zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese/ Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore

Basha-konference.jpeg

Kush do të jetë subjekt i Vetingut nga SPAK, PD kërkon rikthimin e komunave. Të zhbëhen ndryshimet Kushtetuese të 2020-tës (Paketa e plotë)

Fax News ka siguruar paketën e plotë të ndryshimeve Kushtetuse, që përfshijnë Vetingun e politikanëve, shfuqizimin e ndryshimeve Kushtetese të 2020, si dhe reformën e re territoriale. Ashtu siç u bë publike edhe gjatë ditës së djeshme, PD kërkon që… Read More »Kush do të jetë subjekt i Vetingut nga SPAK, PD kërkon rikthimin e komunave. Të zhbëhen ndryshimet Kushtetuese të 2020-tës (Paketa e plotë)

urban-1.jpg

VIDEO SKANDALOZE/ Përgjysmimi i flotës së urbaneve, shihni si ngjishen njerëzit në dyert e autobusëve, presin me minuta të tëra në stacione

Transporti publik në Tiranë vijon të jetë një gangrenë e madhe, ku qytetarët duhet të presin me minuta të tëra në stacione dhe më pas me orë të tëra në trafik për të mbërritur në vendet e tyre të punës,… Read More »VIDEO SKANDALOZE/ Përgjysmimi i flotës së urbaneve, shihni si ngjishen njerëzit në dyert e autobusëve, presin me minuta të tëra në stacione