Kreu i KLSH/ Meta letër Ruçit dhe Kuvendit: Presion politik ndaj meje për të...

Ashtu siç premtoi Presidenti i Republikës ka vendosur të bëjë publike çdo veprimtari, qëndrim, deklaratë apo dhe propozim të tijin. Presidenti i Republikës Ilir Meta...

‘Kërcënon’ Rama: Reformat elektorale nuk bëhen me konsensus, ja qëndrimi ynë për teknologjinë në...

Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Kuvend kërkesën e vazhdueshme të opozitës për futjen e elektronikës në zgjedhje. Kreu i qeverisë tha se ODIHR...

LAJM I FUNDIT/ Rama flet për herë të parë për Reformën Zgjedhore: Pse dështoi...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në Kuvend duke folur për Reformën Zgjedhore, dhe përdorimin e teknologjisë në zgjedhje. Pjesë nga fjala...

Infektohen 101 persona dhe katër vīktima brenda 24 orëve, Maqedonia e Veriut rivendos karantinën

Maqedonia e Veriut është një ndër vendet fqinje më të goditura nga kornavirusi. Pak ditë më parë Presidenti i vendit ka shpallur sërish gjendjen e...

“Sot kishin ndërruar shtëpi…”/ Murrizi ironizon ambasadorët: Mos u gëzoni kur takohen 3 hajdutë

Deputeti i opozitës, Myslym Murrizi teksa u ndal tek reforma zgjedhore, nuk i kurseu ironitë për tryezën e Këshillin Politik. Murrizi tha se nëse...

Lefter Maliqi nga foltorja e Kuvendit: I bëj thirrje popullit shqiptar mos i hapni...

Deputeti i Opozitës së Re Lefter Maliqi ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj i cili u shpreh se do...

PROFILI/ Vrau kushëririn, RENEA i gjeti snajper në shtëpi: Kush është Endrik Lluka që...

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë pesë personave në Gjirokastër, ku njëri prej tyre është pikërisht Endrik Lluka. Ky...

Korçë, grabitet zyra që jep kredi, një person hyri brenda me thikë në dorë

Grabitje në një institucion financiar në Korçë. Burimet e Policisë bëjnë me dije se ka qenë një person që nuk është identifikuar ende i...

Darëzezë/ 150 fermerë drejt falimentimit, përzierja e ujërave pengon rritjen e perimeve

150 fermerë në Darëzezë  të Fierit,  të cilët kanë investuar të ardhurat e tyre në kultivimin e perimeve shprehen të shqetësuar tashmë për dëmin...

Kërkoi dënimin me vdèkje për pèdofilët, tërhiqet deputeti: Më doli nga shpirti, ndoshta nuk...

Pak orë pasi kërkoi në Kuvend dënimin me vdèkje për pèdofilët, deputeti Halit Valteri ka bërë hapa pas, duke thënë se ishte një deklaratë...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT