SHQIPERIA

proteste-3.jpg

“Rrezik do vijë banka të na marri shtëpinë tani”, fermerët në protestë: Shteti të vijë e të na mbjellë farën, nuk marrim asnjë kompensim

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e djeshme, fermerët e fshatrave Kutallis, Drenovic, Rerez, Gorican, Pobrat, Velmish, Strum, Suk etj, janë mbledhur në protestë kundër diskriminimit që po u bëhet nga ministria e Bujqësisë dhe e Zhvillimit Rural. Ata kërkojnë një… Read More »“Rrezik do vijë banka të na marri shtëpinë tani”, fermerët në protestë: Shteti të vijë e të na mbjellë farën, nuk marrim asnjë kompensim

babai-i-aldi-rames.jpg

Ka qenë i arrestuar për gjymtim të ish gruas së tij?/ Babai i Aldi Ramës: Mor zotëri sot nuk flitet për këtë, unë nuk jam mir nga mendorja kur dëgjoj…

Në prononcimin e tij ekskluziv për Fax News, babai i Aldi Ramës, Rufan Rama është pyetur edhe lidhur me akuzat se ka qenë në burg për shkak të gjymtimit të gruas së tij me motorsharrë. Ai ka reaguar duke thënë… Read More »Ka qenë i arrestuar për gjymtim të ish gruas së tij?/ Babai i Aldi Ramës: Mor zotëri sot nuk flitet për këtë, unë nuk jam mir nga mendorja kur dëgjoj…

basha-1.jpg

Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore, zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese

Janë zbardhur amendamentet e plota të Partisë Demokratike për ndryshimet kushtetuese. Në dokumentin e mposhtëm sqarohet me detaje amendamentet e selisë blu për ndryshime kushtetuese, duke nisur që nga vetingu i politikanëve, apo Reforma Territoriale dhe ajo Zgjedhore. Gjithashtu, një… Read More »Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore, zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese

PD-selia1-rama-770x434.jpg

Zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese/ Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore

Zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese/ Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore Zbardhen amendamentet e plota të Partisë Demokratike për ndryshimet kushtetuese.Në dokument sqarohen me detaje amendamentet e selisë blu për ndryshime kushtetuese, duke nisur që nga… Read More »Zbardhen amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese/ Nga vettingu politik te reforma territoriale e zgjedhore