Sa janë mundësitë reale për zgjedhjen e një kryeministri shqiptar në Maqedoninë e Veriut?

Në Maqedoninë e Veriut, më 15 korrik zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pas dorëheqjes vitin e shkuar të kryeministrit Zoran Zaev, si pasojë e...

Metoda e parë në botë, Turqia shëron pacientin me COVID me terapi me rreze

  Mjekët turq përdorën metodën turke të terapisë me rreze (TurkishBeam) për herë të parë për trajtimin e COVID-19 te një pacient në Turqinë juglindore. Metoda...

Turqia anuloi paktin detar Shqipëri-Greqi! Kryeministri Rama tregon versionin e tij

Kryeministri Edi Rama i ka hedhur poshtë deklaratat e një ish-admirali turk që tha se Ankaraja zyrtare ndikoi në anulimin e marrëveshjes së detit...

Greqia hap sezonin turistik, por ky shtet “përjashtohet” nga pushimet në vendin fqinj

Greqia po behet gati per turistët e parë të huaj, për herë të parë që prej masave kufizuese të vendosura në mars për shkak...

Moti në Greqi/ Shiu kthehet në breshër, mbulohen rrugët (VIDEO)

  Grekët janë befasuar nga një stuhio e fortë breshëri ndërsa zona më e prekur ka qenë ajo e Xanthi-t. Rreth orës 10:00 me orën lokale...

Emigrantët shqiptarë në Greqi, Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada shqiptare në Greqi nëpërmjet një njoftimi në facebook ka bërë të ditur datat dhe oraret për aplikimin dhe tërheqjen e dokumenteve, pasaportë dhe...

Shqipëria dhe Kosova me numrin më të lartë të të rinjve dembelë përgjatë 2019-ës....

  Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë të rinjve...

Shqipëria “godet” Greqinë, merr pjesë në stërvitjen ushtarake turke në Mesdhe

Shtatë shtete do marrin pjesë në stërvitjen ushtarake të Forcave Detare Turke në Lindje të Mesdheut, ku Turqia kërcënohet nga shtete të ndryshme për...

Qeveria e Kosovës 180 milionë euro paketë emergjente, 170 euro për pagat, subvencion qiraje...

  Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët, anëtarët e skemave sociale, komunat dhe...

Rama: Kam folur me Erdogan, ndihmën e kemi të garantuar nga Turqia

Kryeministri Edi Rama tha në “Opionion” se ka folur me Presidentin e Turqisë Erdogan në lidhje me nevojat që do të mund të ketë...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT