Raporti i OKB-së: Tortura izraelite mbi gra dhe vajza palestineze

Ekspertët e OKB-së shprehën shqetësimin lidhur me akuzat e besueshme për shkelje skandaloze të të drejtave të njeriut ndaj të cilave gratë dhe vajzat...

Kush i bleu këto atlete të arta “Trump” dhe me çfarë çmimi?

Një mbështetës i flaktë i Donald Trump ka fituar një palë këpucë sportive ngjyrë ari me autografin e ish-presidentit amerikan duke i vendosur dorën...

Vendi evropian me skenarin më të keq të mundshëm: aeroplanët, ulje-ngritje në autostradë!

Forcat Ajrore të Zvicrës po përgatiten për skenarin më të keq të mundshëm. Ata morën vendimin për të praktikuar ngritjen dhe uljen në autostradë...

Dëshmi se Vuçiç ka organizuar dhe urdhëruar sulmin në Banjskë

Prishtina ka prova se presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka organizuar dhe urdhëruar sulmin në Banjska më 24 shtator, tha së fundi presidentja Vjosa Osmani. Në...

Kërcënimi rrëqethës izraelit me muajin e pritshëm të Ramazanit

Anëtari i kabinetit të luftës Benny Gantz kërcënoi të dielën se do të sulmojë qytetin Rafah gjatë Ramazanit, muajit të agjërimit musliman, nëse të...

Senatorja amerikane që kërkon arrestimin e Radoiçiçit

Senatorja amerikane Jeanne Shaheen deklaroi se Milan Radoiçiç duhet të arrestohet dhe të sillet para drejtësisë për ngjarjet në Banjskë shtatorin e kaluar. Shaheen, e...