Risia e parlamentit të ri të Kosovës: dy deputete me shami në legjislaturën e...

Rezultatet e zgjedhjeve kanë sjellë një ndryshim që veçse pritej: ardhjen e dy zonjave me shami në Parlamentin e Kosovës. Ndonëse nga dy parti...

Mogherini shkruan nën trishtim: Mos’hapja e negociatave, ç’gabim historik!

  Përfaqësuesja e Lartë e BE në ikje, Federica Mogherini tha që udhëheqësit e bllokut evropian bënë një “gabim historik” kur nuk arritën të bien...

Nënë e bijë i shkojnë tek dera e shtëpisë për ndihmë, deputeti shqiptar bën...

Deputeti shqiptar dhe këngëtari i njohur, Labinot Tahiri është i njohur për shpirtin e tij të madh duke i ardhur në ndihmë shumë njerëzve...

Takimi me Osmanin/ Kurti: Ky është fillimi i qeverisjes së re

  Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj...

​Përfundon numërimi i votave të rregullta, kjo është renditja e partive!

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968, vota...

Votat e Deçanit për AAK-PSD-në, Ramushi, Dauti, Molliqaj dhe të tjerët!

Indeksonline ka siguruar edhe votat e kandidatëve nga koalicioni AAK-PSD në Deçan. Ramush Haradinaj ka marrë 8639 vota në vendlindjen e tij. 7071 vota i...

Ambasadori i ShBA-ve viziton Albin Kurtin në selinë e Vetëvendosjes

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur sot në takim Ambasadorin e ShBA-së, Philip Kosnet. Sipas një njoftimi për media thuhet se ambasadori Kosnett...

Srpska i reagon Albin Kurtit: Tha se s’do t’i marrë në qeveri!

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq tha sot se pa bisedime me Listën Serbe, e cila fitoi të gjitha 10 vendet me mandat serb,...

Kaq vota mori këngëtari i njohur në Ferizaj!

Partia Demokratike e Kosovës ka dalur e dyta në Komunën e Ferizajt në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që u mbajtën të dielën e...

Ja sa vota më shumë mori LDK-ja me Vjosa Osmanin

Deri tashti janë numëruar 98,47% të votave në gjithë Kosovën. Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka arritur ta rriste numrin e...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT