A do të anëtarësohet Kosova? Nis diskutimi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës rreth orës 17:30, ka filluar diskutimi lidhur me raportin për anëtarësimin ose jo të Kosovës në këtë...

Kur nga qielli bie “zemërim” mbi Emirate

Reshjet e dendura të shiut në Emirate përmbytën rrugët e Dubait të martën dhe disa fluturime u anuluan për shkak të kushteve të rënda...

Gaza: varr masiv nga e “vetmja demokraci” e Lindjes së Mesme

Një varr masiv u zbulua në oborrin e spitalit Al-Shifa në Gaza, të cilin Izraeli e ktheu në gërmadha gjatë javëve të sulmeve intensive...

A e dini sa i kostoi Izraelit “hakmarrja” e Iranit?!

Përgjimi i dhjetëra raketave dhe dronëve iranianë nga Izraeli gjatë natës i kushtoi Tel Avivit deri në pesë miliardë shekelë (1.35 miliardë dollarë), njoftuan...

Ç’po ndodh në Sideni?! Sulm me thikë ndaj një prifti…

Priftërinjtë e disa besimtarëve janë sulmuar në një tjetër sulm me thikë që ka tronditur Sidnein. Reverend Mar Marie Emmanuel po predikonte në Kishën...

Gjenerali Fayez Al-Duwairi: Pse raketat iraniane nuk e goditën dot Izraelin

Ekspert i njohur ushtarak arab, gjenerali Fayez Al-Duwairi, ka komentuar sulmin e kryer nga Irani kundër Izraelit mbrëmë, si kundërpërgjigje ndaj bombardimit të konsullatës...