URA VAJGURORE

BASHKIA URA VAJGURORE

Screenshot_54.jpg

Shtëpitë në Urë-Vajgurore të zhytura nën ujë, banorët e shqetësuar: Familjarët i kam të gjithë brenda, askush nga qeveria nuk vjen! (VIDEO)

Shiu i dendur përmbyten banesat në bashkinë Dimal. Reshjet e rëna gjatë 24 orët e fundit kanë shtuar prurjet e lumit Osum i cili përgjatë gjithë rrjedhës së tij ka sjell probleme duke përmbytur toka bujqësore, biznese dhe banesa. Lagjja… Read More »Shtëpitë në Urë-Vajgurore të zhytura nën ujë, banorët e shqetësuar: Familjarët i kam të gjithë brenda, askush nga qeveria nuk vjen! (VIDEO)

berat-2.png

“Furtunë” në policinë e Beratit, ndryshimet prekin çdo sektor drejtues, cilët janë të emëruarit e rinj (EMRAT)

Prej 2-javësh në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat kanë vijuar ndryshimet në rang drejtuesit dhe emërimet e reja nuk kanë prekur vetëm DVP Berat por edhe të pesta komisariatet e kësaj drejtorie. Ndryshimet dhe emërimet e reja janë kryer me… Read More »“Furtunë” në policinë e Beratit, ndryshimet prekin çdo sektor drejtues, cilët janë të emëruarit e rinj (EMRAT)

juliana mema

Banorët e Lumasit kallëzojnë në SPAK kryebashkiaken e Dimalit dhe shoqërinë Salillari, akuza për shpërdorim detyre dhe veprimtari kriminale

Banorët e fshatit Lumas kanë depozituar në SPAK një kallëzim penal për kryetaren e bashkisë Dimal, Juljana Memaj dhe administratorin e shoqërisë “Salillari” SH.P.K, Pëllumb Salillari. 123 banorë të fshatit Lumas kërkojnë ndjekje penale për shtetasin Pëllumb Salillari, të cilin… Read More »Banorët e Lumasit kallëzojnë në SPAK kryebashkiaken e Dimalit dhe shoqërinë Salillari, akuza për shpërdorim detyre dhe veprimtari kriminale

berati policia naten

Berat/ Plagosja e 33-vjeçarit të sapokthyer nga Anglia, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen dy persona, shpallen në kërkim 4 të tjerë

  Policia e Beratit ka arrestuar dy autorët e dyshuar për plagosjen e 33-vjeçarit të sapokthyer nga Anglia, Iljaz Ismaili. Ata janë, shtetasit Adriaktik Shabanaj, 35 vjeç, banues në fshatin Kurjan, Rroskovec dhe Aurel Filaj, 32 vjeç., banues në fshatin… Read More »Berat/ Plagosja e 33-vjeçarit të sapokthyer nga Anglia, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen dy persona, shpallen në kërkim 4 të tjerë