URA VAJGURORE

BASHKIA URA VAJGURORE

juliana mema

Banorët e Lumasit kallëzojnë në SPAK kryebashkiaken e Dimalit dhe shoqërinë Salillari, akuza për shpërdorim detyre dhe veprimtari kriminale

Banorët e fshatit Lumas kanë depozituar në SPAK një kallëzim penal për kryetaren e bashkisë Dimal, Juljana Memaj dhe administratorin e shoqërisë “Salillari” SH.P.K, Pëllumb Salillari. 123 banorë të fshatit Lumas kërkojnë ndjekje penale për shtetasin Pëllumb Salillari, të cilin… Read More »Banorët e Lumasit kallëzojnë në SPAK kryebashkiaken e Dimalit dhe shoqërinë Salillari, akuza për shpërdorim detyre dhe veprimtari kriminale

berati policia naten

Berat/ Plagosja e 33-vjeçarit të sapokthyer nga Anglia, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen dy persona, shpallen në kërkim 4 të tjerë

  Policia e Beratit ka arrestuar dy autorët e dyshuar për plagosjen e 33-vjeçarit të sapokthyer nga Anglia, Iljaz Ismaili. Ata janë, shtetasit Adriaktik Shabanaj, 35 vjeç, banues në fshatin Kurjan, Rroskovec dhe Aurel Filaj, 32 vjeç., banues në fshatin… Read More »Berat/ Plagosja e 33-vjeçarit të sapokthyer nga Anglia, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen dy persona, shpallen në kërkim 4 të tjerë

kuti-votimi-shqiperi.jpg

Përfundon numërimi për kandidatët në Poliçan, sa vota kanë marrë Klosi e Alizoti (Renditja e kandidatëve të PS dhe PD)

Ka përfunduar numërimi për kandidatët në Poliçan, ndërsa sipas të dhënave të publikuara nga KQZ shihet se kandidati i PS-së Blendi Klosi ka arritur të sigurojë 1833. Ndërsa kandidati për deputet i Partisë Demokratike Tomor Alizoti ka arritur të sigurojë… Read More »Përfundon numërimi për kandidatët në Poliçan, sa vota kanë marrë Klosi e Alizoti (Renditja e kandidatëve të PS dhe PD)

Spitali-berat1.jpeg

Berat/ Ndërron jetë fëmija 18-muajshe në Dimal, mbërriti pa shenja jetë në spital, familjarët nuk pranojnë autopsinë

Një foshnje 18-muajshe me emrin Bashkim Metullari ka ndërruar jetë ditën e sotme në Pashalli të Dimalit. Fëmija shkoi në spital pa shenja jete teksa në autoambulancë u asistua nga mjekët, por pa rezultat. Po ashtu konfirmohet se, fëmija ishte… Read More »Berat/ Ndërron jetë fëmija 18-muajshe në Dimal, mbërriti pa shenja jetë në spital, familjarët nuk pranojnë autopsinë

Screenshot_12.png

“Të quhesh Ura Vajgurore, tmerr”, Rama nuk i kursen batutat në Berat, flet edhe për afrimin e Nasip Naços nga LSI: Skuadrat forcohen duke marrë lojtarët më të mirë

Kryeministri Edi Rama, nuk i ka kursyer batutat teksa ka inspektuar rindërtimin e rrugës Roskovec – Poshnjë. Seria e batutave nisi me vendin e quajtur dikur Ura Vajgurore, e cila tanimë mban emrin Dimal. Kryeministri e cilësoi një “tmerr” që… Read More »“Të quhesh Ura Vajgurore, tmerr”, Rama nuk i kursen batutat në Berat, flet edhe për afrimin e Nasip Naços nga LSI: Skuadrat forcohen duke marrë lojtarët më të mirë

juliana mema

I dha leje ndërtimi një subjekti tjetër, kryebashkiakja e Dimalit kallëzohet për shpërdorim detyre. Dosja i kalon SPAK

  Kryetarja e Bashkisë së Dimalit, Juliana Mema është pasi akuzohet për shpërdorim detyre, shkatërrim të pronës private, mashtrim dhe falsifikim dokumentesh. Prokuroria e Beratit ka vendosur që dosjen t’ia kalojë SPAK. 60-vjecari Petrit Baho e ka kallëzuar sepse banesa… Read More »I dha leje ndërtimi një subjekti tjetër, kryebashkiakja e Dimalit kallëzohet për shpërdorim detyre. Dosja i kalon SPAK