Përgjimet e zyrtarëve të bashkisë Dimal: Mos u merr me punët e shtetit, unë...

Detaje të reja kanë dalë nga çështja penale, që flet për arrestimin e zyrtarëve të Bashkisë Dimal (ish-Ura-Vajgurore). Në dosjen hetimore janë dhjetëra raste paligjshmërie,...

EMRI/ U fut në zyrën e arkëtarit dhe i mori çantën me forcë… por...

Një 31-vjeçar nga Dimali është arrestuar pasi ka tentuar të vjedhë në zyrën e arkëtarit të Njësisë Administrative Kutalli. Në pranga ka rënë Andi...

Tentoi të vidhte arkëtarin e njësisë administrative, arrestohet 31-vjeçari në Dimal (Emri)

  Policia e Beratit ka vënë në pranga 31-vjexçarin, A.V. i cili tentoi të vidhte me force arkëtarin e njësisë administrative Kutalli. Ai ka hyrë me...

DETAJE/ “5 mijë euro për një ndërtim pa leje”, si u arrestuan 4 zyrtarët...

Me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) janë arrestuar pasditen e sotme në Dimal 4 zyrtarë dhe ish/zyrtarë të bashkisë Dimal dhe 2 punonjës...

Akuza për korrupsion dhe shpërdorim detyre, arrestohen me kërkesë të SPAK 4 zyrtarë të...

Katër zyrtarë të bashkisë së Dimalit janë arrestuar me kërkesë të SPAK. Mësohet se zyrtarët janë nën akuzë për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Në...

Bashkia Dimal premton riparim të shtëpisë, por lë familjen prej 7 anëtarësh pa dyer...

Emisioni investigativ “Stop” në Tv Klan ka shkuar në fshatin Poshnje, Gllava 2, Bashkia Dimal për rastin e qytetarit Reshat Totaj i cili ka...